2020-03-18 Santaros klinikose atliktas tyrimas turi būti pakartotas referentinėje laboratorijoje

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad bet koks tyrimas dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) pagal valstybės lygio ekstremaliosios situacijos vadovo sprendimą turi būti patvirtintas referentinėje laboratorijoje. Tai reiškia, kad tyrimas, kurį atliko Santaros klinikos, turi būti pakartotas ir tik tada galės būti oficialiai patvirtinta, kad žmogus yra užsikrėtęs koronavirusu (COVID-19).

Atkreipiame dėmesį, kad tai yra laikinas sprendimas, kol bus galutinai sustyguota, kaip veiks naujai paleidžiamos didžiųjų ligoninių laboratorijos, tirsiančios mėginius naujojo koronaviruso infekcijai nustatyti. Toks procesas, kai ligoninės tyrimų rezultatai turės būti patvirtinti referentinėje laboratorijoje, t. y.  Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL), bus taikomas tol, kol visas procesas bus sustyguotas tinkamai ir bus užtikrinta, kad rezultatai korektiški. Panašiai buvo elgiamasi ir tiriant pirmąjį ėminį nacionalinėje laboratorijoje, kai buvo siunčiama į Vokietiją.

Tad Santaros klinikų šiandien pranešta informacija, kad jaunas vyras, kovo 8 dieną grįžęs iš Makedonijos, vėliau kovo 10-13 dienomis buvęs Didžiojoje Britanijoje, nėra patvirtinta. Kitaip tariant, tai yra tarpinis rezultatas.

Atsiprašome už įvykusį nesusipratimą. Tai lėmė, kad Lietuvoje pradeda startuoti didžiųjų gydymo įstaigų laboratorijos.

Gavus tyrimo rezultatus, kaip ir ankstesniais atvejais, informaciją iškart pateiks SAM. 

Šiandien Santaros klinikos paskelbė, kad jaunas vyras kovo 8 dieną grįžo iš Makedonijos, vėliau kovo 10-13 dienomis buvo Didžiojoje Britanijoje. Prastai pasijuto kovo 16 d. - karščiavo, juto gerklės skausmą, bendrą silpnumą, o kovo 17 d. kreipėsi į Santaros klinikų Infekcinių ligų centrą. Kovo 18 d. jam nustatytas COVID-19.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-03-31