Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


#PrisijunkIrTu

Vyriausybė nuo 2018 m. pavasario įgyvendina 6 struktūrinių reformų paketą iš karto keliose socialiai jautriose srityse: švietimo, sveikatos apsaugos, mokesčių, inovacijų, šešėlinės ekonomikos mažinimo, pensijų, šias sritis iš esmės reformuojant ir struktūriškai pertvarkant.

Šešios reformos, įgyvendinamos kartu, iš esmės pagerins gyvenimo, darbo ir vaikų auginimo aplinką Lietuvoje, žmonės daugiau uždirbs ir turės daugiau paskatų dirbti Lietuvoje.

2020 m. kai kurios reformos jau baigtos, kitoms išplėstos veiklos ir jos jau neša naudas visuomenei:

  • pertvarkant pensijų sistemą, savo lėšomis papildomai senatvei kaupia vis daugiau žmonių;
  • įgyvendinant sveikatos priežiūros sistemos reformą, tūkstančiams gyventojų sutrumpėjo eilės pas gydytojus; nuo reformos pradžios kompensuojamieji vaistai atpigo net 59 proc. – taip šalies gyventojai sutaupė apie 35 mln. eurų;
  • įgyvendinant inovacijų reformą, daugiau investuojama į inovacijas ir mokslinius išradimus, verslas turi vis daugiau galimybių kurti didesnę pridėtinę vertę;
  • mažinant šešėlinę ekonomiką, Lietuvai 2019 m. iš šešėlio pavyko ištraukti daugiau nei 220 mln. eurų – šiais pinigais numatoma didinti atlyginimus medikams ir mokytojams, taip pat pensijas.

Norėdami sužinoti daugiau apie struktūrinių reformų jau nešamas naudas visuomenei, kuriomis gali pasinaudoti kiekvienas, pasirinkite jums aktualią temą žemiau ir spauskite ikoną.