A. Kubilius: Bendromis pastangomis Labanoro bažnyčią atstatysime

Data

2009 12 24

Įvertinimas
0

Kalėdų išvakarėse Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius pakvietė Kaišiadorių vyskupą Juozą Matulaitį aptarti galimybes atstatyti Labanoro Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčią, kurią gaisras sunaikino praėjusio pirmadienio naktį.
Ministras Pirmininkas pasveikino vyskupą su artėjančiomis Kalėdomis, nors nuotaiką Kaišiadorių vyskupijai ir visai tikinčiųjų bendruomenei temdo gaisras Labanoro bažnyčios parapijoje.
Kaišiadorių vyskupas Juozas Matulaitis pasidalijo mintimis apie nelaimę, sunaikinusią ne tik Labanoro bažnyčią, bet ir jos meno šedevrus, nes išsaugoti pavyko tiktai varpinę. Tačiau, pasak vyskupo, gaisras nesunaikino gyvosios bažnyčios – parapijos žmonių, kurie tikisi atstatyti savo maldos namus.
Kaip sakė vyskupas Juozas Matulaitis, parapijiečiai jau tą pačią dieną po gaisro pažadėjo rinkti aukas, prisidėti ketina ir verslo žmonės, kad parapijos bažnyčia pakiltų iš pelenų.
Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius remia parapijiečių idėją ir verslininkų gerus norus. „Vyriausybė pagal išgales prisidės prie Labanoro bažnyčios atstatymo darbų, nors apie konkrečią pinigų sumą kol kas, kol neatlikti archeologiniai tyrinėjimai, nėra projekto ir kitų dokumentų, kalbėti ankstoka“, – sakė Premjeras.
Vyskupas, parapiją aptarnaujantis kunigas Jurgis Kazlauskas ir tikintieji tikisi, kad vargonai neilgai trukus sugaus Labanoro Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje.
„Kiekviena nelaimė suartina žmones, bėda subrandina juos dosnesniam gyvenimui. Tikiuosi, kad atsiras rėmėjų ir tai bus proga daryti gera“, – sakė Kaišiadorių vyskupas Juozas Matulaitis.
Susitikime taip pat dalyvavo Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis ir Kaišiadorių vyskupo generalvikaras, monsinjoras Algirdas Jurevičius.