Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Atveriamas teisinis kelias kūrybinei partnerystei su užsienio šalimis

Data

2018 11 14

Įvertinimas
0
Apdovanojimai koncertas teatras shutterstock_198078773.jpg

Nacionaliniams, valstybiniams, savivaldybių teatrams ir koncertinėms įstaigoms sudaromos aiškesnės sąlygos bendrai su užsienio šalių partneriais kurti profesionaliojo scenos meno kūrinius ir juos rodyti. Kultūros ministerijos teikimu Vyriausybė pritarė tai numatančiam Profesionaliojo scenos meno įstatymo pataisų projektui, kuris teisiškai apibrėžia jungtinės veiklos sutarčių su užsienio partneriais sudarymą.

Tokį kūrybinės partnerystės modelį sėkmingai plėtoja daugelis valstybių, kai dviejų ar daugiau šalių scenos meno įstaigos, sujungdamos savo kūrybinį ir finansinį potencialą, sukuria reikšmingus scenos meno kūrinius, kuriuos sukurti pavieniui neturėtų ekonominių galimybių.

Šiuo metu veikiantis Profesionaliojo scenos meno įstatymas numato galimybę teatrams ir koncertinėms įstaigoms veikti bendrai su Lietuvos Respublikoje įsteigtu juridiniu asmeniu ar kitoje Europos ekonominės erdvės valstybėje įsteigto juridinio asmens ar kitos organizacijos padaliniu mūsų šalyje. Tačiau galimybė scenos meno įstaigoms veikti bendrai su užsienyje įsteigtais teatrais, koncertinėmis organizacijomis, agentūromis, festivalius organizuojančiomis institucijomis ir kitais juridiniais asmenimis, veikiančiais scenos meno srityje, nebuvo aiškiai reglamentuota.