Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Atviras pažangos forumas kviečia į penktąjį renginį tema „Darbo rinkos politika gerovės valstybėje“

Data

2013 12 10

Įvertinimas
0

Rytoj, gruodžio 11 d., įvyks jau penktasis atviro pažangos forumo „Gerovės valstybės modelis – šiaurietiška patirtis ir perspektyvos Lietuvoje“ renginys tema „Darbo rinkos politika gerovės valstybėje“. Atviras pažangos forumas suburia įvairių sričių visuomenės atstovus – akademikus, verslininkus, kultūros ir visuomenės veikėjus – diskusijai dėl šalies ateities ir pažangos. Forumas skatina ir siekia palaikyti nuolatinę diskusiją su visuomene dėl šalies raidos procesų, prioritetų ir vertybių.

VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (402 aud., Vokiečių g. 10, Vilnius) vyksiančio renginio metu bus diskutuojama apie darbo rinkos politiką Šiaurės šalyse ir Lietuvoje. Pagrindinis renginio pranešėjas – prof. Jon Kvist iš Pietų Danijos universiteto Gerovės valstybės tyrimų centro – pristatys aktyvios darbo rinkos politikos priemonių taikymo patirtį Šiaurės šalyse, aptars jos sąsajas su pagrindiniais Šiaurės šalių gerovės modelio tikslais. Bus diskutuojama apie tokios politikos finansinį tvarumą ilgalaikėje perspektyvoje. Taip pat bus pristatoma Šiaurės šalių patirtis taikant darbo santykių lankstumo ir užimtumo garantijų derinimo (flexicurity) modelį.

Prof. Jon Kvist pranešimą komentuos asociacijos Investors\` Forum vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė, Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto profesorius dr. Romas Lazutka ir Viešosios politikos ir vadybos instituto tyrimų vadovas bei Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektorius dr. Egidijus Barcevičius. Diskusijos moderatorius – Tadas Langaitis, VšĮ „Geros valios projektai“ valdybos pirmininkas, Valstybės pažangos tarybos narys. Komentatoriai pamėgins įžvelgti, kiek pristatytą Šiaurės šalių praktiką galima pritaikyti Lietuvos kontekste.

Forumas organizuojamas vykdant bendrą Valstybės pažangos tarybos, Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje, Vyriausybės kanceliarijos, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto, Kauno technologijos universiteto ir Šiaurės šalių ambasadų Lietuvoje projektą.

2012 m. gegužės 15 d. Lietuvos Respublikos Seimas patvirtino Valstybės pažangos strategiją „Lietuvos pažangos strategija „Lietuva 2030“. Strategija orientuojasi į Šiaurės šalis ir siekį tapti integralia, sėkminga, politiškai ir ekonomiškai konsoliduota Šiaurės ir Baltijos valstybių regiono dalimi. Forumas rengiamas atsižvelgiant į šią strategiją.