Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Baigėsi paminklo Adolfui Ramanauskui-Vanagui konkursas

Data

2020 04 02

Įvertinimas
0
LRVK_20200228_034.JPG

Konkurso komisijos sprendimu, paminklo A. Ramanauskui-Vanagui skulptūrinės-architektūrinės idėjos sukūrimo ir įgyvendinimo paslaugų viešąjį pirkimą laimėjo autorių grupės – Algirdo Kuzmos ir UAB „Arches“ pateiktas pasiūlymas. Su šiais autoriais derinama ir bus pasirašyta tolesnių darbų vykdymo sutartis.

Komisija, sudaryta iš kultūros, meno, kitų sričių atsakingų institucijų atstovų, įvertino 14 pateiktų projektų  ir išrinko nugalėtoją atsižvelgusi į paminklo idėjinių ir plastinių sprendinių meninę kokybę, meninės idėjos autentiškumą, išraiškos priemonių ir reikšmių tikslingumą. Taip pat buvo atsižvelgta  į kontekstą – paminklo ir antkapio ansamblio dermę su Lietuvos valstybės vadovų laidojimo vietoje esančia kapaviete.

Pateikti penki projektai nebuvo vertimai, nes jie neatitiko paskelbtų konkurso sąlygų.   

Adolfo Ramanausko-Vanago, Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataro, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado, nuo 1953 m. – aukščiausiojo Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ir dėl nepriklausomybės kovojančios Lietuvos pareigūno kapavietė bus sutvarkyta Antakalnio kapinėse Vilniuje.  

Su visais paminklo A. Ramanauskui-Vanagui skulptūrinės-architektūrinės idėjos sukūrimo ir įgyvendinimo paslaugų viešojo pirkimo konkurso dalyvių darbais galite susipažinti čia.

Vieta Autoriaus kūrinys Autorius
Pirmos vietos laimėtojas Autorių grupė: Algirdas Kuzma ir UAB „Arches“                     
Antros vietos laimėtojas Autorius Rytas Jonas Belevičius
Trečios vietos laimėtojas Autorius UAB „Architektūros linija“
4. Autorių grupė: skulptorius Vidas Simanavičius, architektas Aurimas Daunoravičius
5. Autorių grupė: Kazimieras Reimeris, Kristina Ališauskaitė, Rokas Volungevičius, Naglis Nasvytis
6. Autorių grupė: Darius Bražiūnas, Ričardas Krištapavičius, Ričardas Krištapavičius
7. Autorius Mindaugas Junčys
8. Autorius Jonas Gelčys
9. Autorius Gintautas Lukošaitis
10. Auturius UAB „Kaukai“
11. Autorių grupė: Mindaugas Aučyna ir UAB „Archturis“
12. Autorius UAB „Klaipėdos projektas“
13. Autorius Asta Vasiliauskaitė
14. Autorius Tigran Yukhanyan