Briuselyje susitiko Šiaurės ir Baltijos šalių vyriausybių vadovai

Data

2004 12 17

Įvertinimas
0
Šiandien, Europos Vadovų Tarybos susitikimo išvakarėse, neformaliam pokalbiui Briuselyje, kaip paprastai, susitiko Šiaurės ir Baltijos šalių, esančių ES narėmis, premjerai: Lietuvos Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas, Latvijos – Aigars Kalvitis, Estijos – Juhan Parts, Danijos - Anders Fogh Rasmussen, Suomijos - Matti Vanhanen ir Švedijos - Göran Persson.
Buvo aptartos aktualiausios Europos Vadovų Tarybos darbotvarkės temos: galimos Turkijos derybos dėl narystės ES, ES santykiai su Ukraina ir Europos išorinių santykių tarnybos kūrimo procesas.
Pasidžiaugę Turkijos vykdomomis politinėmis ir ekonominėmis reformomis, pastangomis užtikrinti žmogaus teises ir laisves, Šiaurės ir Baltijos šalių premjerai kalbėjo apie galimybę derybas su Turkija pradėti jau 2005 m. Kartu buvo pripažinta, kad derybos bus ilgalaikis procesas, galintis trukti dešimtmečius.
Kalbėdami apie Ukrainą, premjerai teigiamai įvertino Ukrainos žmonių ir politikos lyderių sugebėjimą rasti taikų politinį sprendimą sudėtingoje krizinėje situacijoje, kurioje šalis atsidūrė po antrojo Ukrainos prezidento rinkimų rato. A.Brazauskas susitikime sakė, kad Ukrainai skirto Veiksmų plano įgyvendinimu Ukrainos - ES santykiai galėtų transformuotis iš bendradarbiavimo į integraciją. Šiaurės bei Baltijos šalių Vyriausybių vadovai taip pat aptarė ES santykių su Ukraina perspektyvą po būsimų Prezidento rinkimų.
Susitikime taip pat buvo kalbėta apie ES diplomatinės tarnybos kūrimo procesą. Tokios tarnybos sukūrimas yra numatytas ES Konstitucinėje sutartyje, ir ji turėtų pradėti veikti šiai sutarčiai įsigaliojus. Buvo teigiamai įvertinti ES pirmininkaujančių Nyderlandų, o taip pat ES Aukštojo atstovo Bendrajai užsienio ir saugumo politikai Javier Solana pradėti parengiamieji darbai, pirmosios diskusijos su ES šalimis.
Šiaurės ir Baltijos valstybių vyriausybių vadovai pasveikino A.Brazauską vėl tapus Lietuvos Ministru Pirmininku.

2004-12-16