Bus įkurtas pirmasis Lietuvoje kurortologijos tyrimų centras

Data

2006 12 20

Įvertinimas
0
Lietuvos kurortų plėtra ir sveikatinimo ryšio su gamtiniais veiksniais tyrimais rūpinsis Druskininkuose įkurtas pirmasis Lietuvoje kurortologijos tyrimų centras. Šiandien šio centro įkūrimui pritarė Ministrų kabinetas. Centre bus tiriama įvairaus amžiaus sveikų ir įvairiomis ligomis sergančių asmenų sveikata ir jos sąsaja su gamtiniais veiksniais, kuriamos mokslu pagrįstos sveikatos stiprinimo ir atkūrimo kurortuose priemonės ir metodai.

Įsteigus centrą bus skatinamas Lietuvos kurortų konkurencingumas, gerės šalies turizmo ir kurortų įvaizdis, bus atgaivinti kurortologijos tyrimai. Tikimasi, kad didesnės pajamos bus gaunamos iš atvykstamojo ir vietinio turizmo, taip pat daugės investicijų kurortuose, bus steigiamos naujos paslaugų įmonės, kuriamos naujos darbo vietos ir gerės socialinė bei sveikatos apsauga.

Ši pirmoji ir vienintelė Lietuvoje tokio pobūdžio įstaiga kurortologijos mokslinių tyrimų rezultatais keisis su analogiškomis užsienio šalių institucijomis, atstovaudama Lietuvos kurortologijos mokslui savo tyrimus pristatys užsienio šalyse vykstančiose mokslinėse konferencijose.

Centro steigimas atitinka Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006–2008 m. programos nuostatą sudaryti sąlygas tolesnei kurortų plėtrai. Prisidėti prie centro kūrimo pakviestos Sveikatos apsaugos ministerija bei Švietimo ir mokslo ministerija, kurortų savivaldybės

2006-12-20