Dėl V.Alganovo vizito į Lietuvą

Data

2004 12 28

Įvertinimas
0
Šiomis dienomis vis kurstomos aistros dėl Rusijos piliečio Vladimiro Alganovo vizito į Lietuvą. Kiekvieną dieną kartojami kaltinimai Ministrui Pirmininkui Algirdui Brazauskui dėl jo abejingumo šitam vizitui pradeda panašėti į kurčio pokalbį su aklu. Niekaip nesuprantamas kai kurių Seimo narių noras, užuot išgirdus paaiškinimus ir juos įvertinus, išsiaiškinus visas aplinkybes, vis priekaištauti ir kaltinti.
Seimo nariams turėtų būti žinoma, kas ir kaip teikia informaciją apie nepageidaujamus Lietuvoje asmenis. Kaip buvo informuotas Premjeras, Migracijos departamento duomenų bazėse V.Alganovas, kaip nepageidaujamas asmuo, nebuvo įregistruotas, todėl nebuvo pagrindo neišduoti jam vizos. Beje, iš Ministrui Pirmininkui pateiktos informacijos aiškėja, kad V.Alganovas į Ignalinos AE nebuvo atvykęs. Nors Ignalinos AE prieš tai kreipėsi į VSD Visagino skyrių, ar neprieštarautų V.Alganovo atvykimui į elektrinę.
Kita vertus, dar praėjusią savaitę Vyriausybės kancleris pavedė VRM ir Ūkio ministerijoms bei VSD pateikti informaciją apie V.Alganovo vizitą į Lietuvą.
Taigi, galima kaltinti, piktintis ar būti priblokštiems, bet visai nebūtina dėl to kaltinti vien tik Vyriausybės vadovą. Juolab, kad tokios klaidos verčia sunerimti dėl turimos informacijos patikimumo. Ar tai negali pasikartoti ateityje? Keliamas triukšmas ne visada geriausia priemonė aiškintis situaciją ir ieškoti būdų užkirsti kelią tokiems įvykiams ateityje.

2004-12-28