Didinama valstybės ir savivaldybių įmonių valdymo kokybė

Data

2017 05 17

Įvertinimas
0
Ekonomika 1.jpg

Vyriausybė teiks Seimui Valstybės ir savivaldybių įstatymo pataisas, kuriomis siekiama pakeisti valstybės ir savivaldybės įmonių mokamų pelno įmokų teisinį reguliavimą ir padidinti šių įmonių turto generuojamą grąžą.

Projekte nustatyta, kad įmonės pelno įmoka į valstybės ar savivaldybės biudžetą sudarys nuo 85 proc. pelno, jei nuosavo kapitalo grąža neviršija 1 proc. nuosavo kapitalo grąžos ir iki 60 proc. pelno, jei nuosavo kapitalo grąža yra daugiau nei 15 proc.

„Šiuo sprendimu įgyvendiname EBPO rekomendacijas ir siekiame kiek įmanoma unifikuoti  valstybės valdomų įmonių valdymo sprendimus, kad įmonės neturėtų konkurencinio pranašumo dėl teisinės formos. Todėl ir siūlome suvienodinti valstybės valdomų bendrovių dividendų ir valstybės ar savivaldybės įmonių pelno įmokų skaičiavimo metodą“, – sako Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Atsižvelgiant į įmonės įsipareigojimus įgyvendinant valstybei svarbų ekonominį projektą, taip pat įvertinusi įmonės įsiskolinimo lygį, Vyriausybė ar savivaldybės taryba galės nustatyti atitinkamai mažesnę įmonės pelno įmoką. Tačiau šie sprendimai galės būti priimami kiekvienais metais prieš tvirtinant įmonės metines finansines ataskaitas ir tik įsitikinus, kad įmonės neturi galimybių pritraukti skolinto kapitalo arba jos įsiskolinimo lygis yra per didelis ir būtų nepriimtinas veiklos tęstinumo požiūriu.