Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Grąžinę Lietuvos valstybei jūrą

Data

2013 01 15

Įvertinimas
0

Prieš 90 metų Klaipėdos krašto lietuvininkų bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės valia ir svarbiausia – savanorių ir karių pasiaukojimu bei aukomis mūsų valstybė susijungė su Pamariu.

Prieš devynis dešimtmečius Lietuva buvo labai pavojingoje situacijoje – neturėdama Vilniaus ir Klaipėdos, valstybė galėjo neišgyventi. Radikaliam žingsniui pasiryžusi valdžia rizikavo būti pasmerkta, tačiau tada buvo žvelgiama toli į ateitį ir „Klaipėdos žygis“ pasiteisino.

Ką duoda Lietuvai „jūros valstybės“ statusas? Plačius horizontus, laisvės pojūtį, galimybę bendrauti su tolimais partneriais. Juk ten, kur jūra, negali būti sustabarėjimo, negali būti diktato, negali būti užsisklendimo, žmogaus niekinimo. Klaipėdietiška dvasia pasireiškia drąsiais sprendimais, lankstumu, demokratinėmis nuostatomis. O visa tai virsta ūkine sėkme, turtingesniu klaipėdiečių gyvenimu.

Lai palankus vėjas pučia į Klaipėdos bures, lai laisvas pamario žmonių sielas praturtina asmeninė sėkmė, viso mūsų krašto klestėjimas.

Algirdas Butkevičius
Ministras Pirmininkas