Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Griežtinamos bausmės už tabako pardavimą nepilnamečiams

Data

2006 12 13

Įvertinimas
0
Vyriausybė pritarė mažmeninės ir didmeninės prekybos tabako gaminiais licencijavimo taisyklių pakeitimams, kuriais taisyklės suderinamos su Tabako kontrolės įstatymo nuostatomis.

Mažmeninės prekybos taisyklėse griežtinamos nuostatos, susijusios su licencijų galiojimo panaikinimu už pakartotinį tabako gaminių asmenims iki 18 metų pardavimą. Licencijos galiojimas panaikinamas, jei tabako gaminiai nepilnamečiams pakartotinai parduodami per trejus metus. Anksčiau pakartotiniu pažeidimu buvo laikomas tik pažeidimas, kuris padarytas ne vėliau kaip per vienerius metus nuo pirmojo pažeidimo. Nauja licencija toje prekybos vietoje, kur padarytas pažeidimas, galės būti išduota tik po trejų metų nuo licencijos galiojimo panaikinimo dienos. Anksčiau licenciją vėl buvo galima gauti po vienerių metų.

Pagal patikslintas tiek mažmeninės, tiek didmeninės prekybos tabako gaminiais licencijavimo taisykles sumažėja pažeidimų, už kuriuos yra naikinamas licencijos galiojimas. Pavyzdžiui, licencijos galiojimas nebus naikinamas už tabako gaminių įsigijimą iš įmonių, neturinčių licencijos verstis didmenine tabako gaminių prekyba ar gamyba. Licencijos galiojimas nebus naikinamas ir jei bus parduodamos, laikomos ar gabenamos cigaretės, kurių kenksmingų medžiagų kiekis viršija Tabako kontrolės įstatyme nustatytus kiekius. Už šiuos pažeidimus Tabako kontrolės įstatyme nustatytos piniginės baudos.

Patikslintos kai kurios Didmeninės prekybos tabako gaminiais licencijavimo taisyklių nuostatos, pagal kurias didmeninės prekybos licencijos nebus reikalaujama vykdant tam tikrą su tabako gaminiais susijusią veiklą. Pavyzdžiui, licencijos nereikia transporto paslaugas teikiantiems asmenims, užsienio valstybių juridiniams asmenims ir jų filialams, gabenantiems tabako gaminius tranzitu arba savo filialams ar kitiems padaliniams.

Vyriausybė taip pat patikslino Tabako gaminių gamybos licencijavimo taisykles.
Vadovaujantis Tabako kontrolės įstatymo pataisomis, tabako gaminių gamybos licencija nebebus panaikinta, jeigu įmonė įgaliojo ar pagal sutartį perdavė kitiems asmenims teisę verstis turimose licencijose nurodyta veikla; pardavė tabako gaminius įmonėms, kurios neturi licencijos verstis atitinkama veikla; pardavė, laikė ar gabeno cigaretes, kuriose dervų, nikotino ar anglies monoksido kiekis viršija Tabako kontrolės įstatyme nustatytus kiekius. Nors už minėtus nusižengimus licencija nebus panaikinta, tačiau Tabako kontrolės įstatymu paliekamos galioti piniginės baudos.

2006-12-13