Gyventojams dar šiemet turėtų būti pervesta 200 mln. litų kompensacijų už žemę

Data

2004 12 22

Įvertinimas
0
Vyriausybė, įvertinusi valstybės finansines galimybes, nutarė papildomai skirti dar 200 mln. litų kompensacijoms už žemę, mišką ir vandens telkinius – tai jau ketvirtas kartas šiais metais.
Šiuo metu valstybės finansiniai ištekliai leidžia gerokai padidinti kompensacijoms už žemę skiriamą sumą ir taip bent iš dalies atsiskaityti su 119 tūkstančių šių kompensacijų laukiančių gyventojų.
Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas pabrėžė, kad tai didelis Vyriausybės darbo rezultatas - šiemet skiriama šių kompensacijų suma yra didžiausia per visą jų mokėjimo laikotarpį – iš viso kompensacijoms už žemę bus skirta 390 mln. litų. Tuo tarpu per pastarąjį dešimtmetį (nuo 1994 m. iki 2004 m. sausio 1 d.) jų išmokėta 207,6 mln. litų.
Finansų ministerijai suteikiami įgaliojimai, laikantis Vyriausybės grynojo skolinimosi limito, leisti vertybinius popierius arba imti paskolą kompensacijoms už žemę, miškus ir vandens telkinius.
Pagal Žemės ūkio ministerijos parengtą atskirą Vyriausybės nutarimo projektą 200 mln. litų bus išmokėti visiems gyventojams, kuriems turi būti atlyginta pinigais už valstybės išperkamą žemę, mišką ir vandens telkinius.
Finansų ministerija dar šiais metais numato pervesti lėšas, skirtas kompensacijoms už žemę, mišką ir vandens telkinius, apskričių viršininkų administracijoms, kurios jas paskirstys ir išmokės.

2004-12-22