Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Keliautojams reikės deklaruoti tik didesnę nei 10 tūkst. eurų grynųjų pinigų sumą

Data

2006 12 13

Įvertinimas
0
Vyriausybė, siekdama įgyvendinti Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą ir efektyviai naudoti pinigų plovimo prevencijos priemones, pritarė Pinigų plovimo prevencijos įstatymo pakeitimams, kuriuose iki 10 tūkst. eurų padidinta pinigų suma (iki šiol buvo nustatyta 10 tūkst. Lt), kurią privaloma deklaruoti kertant Bendrijos sieną. Įstatymo pakeitimų projektas teikiamas Seimui.
Minėtame reglamente nustatyta, kad bet kuris fizinis asmuo, atvykstantis į Bendriją ar išvykstantis iš jos ir gabenantis grynuosius pinigus, kurių vertė ne mažesnė kaip 10 tūkst. eurų, turi deklaruoti tą pinigų sumą valstybės, per kurią jis vyksta į Bendriją ar išvyksta iš jos, kompetentingai institucijai (Lietuvoje – muitinės įstaigos). Taip pat yra nustatyta, kad valstybės narės kompetentingos institucijos registruojama ir apdorojama informacija apie atvykstančio į Bendriją ar išvykstančio iš jos asmens gabenamas grynųjų pinigų sumas, kurių vertė yra ne mažesnė nei 10 tūkst. eurų, turi būti prieinama tos valstybės narės institucijai, atsakingai už kovą su pinigų plovimu (Lietuvoje – Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba).
Vykdant reglamento nuostatas, sumažės registruojamų grynųjų pinigų įvežimo į Bendriją ar išvežimo iš jos atvejų skaičius, todėl siekiant efektyviai įgyvendinti pinigų plovimo prevencijos priemones, būtina užtikrinti, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba gautų reikiamą informaciją apie grynųjų pinigų įvežimo į Bendriją ar išvežimo iš jos mastą. Taigi, įstatymo pakeitimuose nustatyta, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba turi būti informuojama, kai įvežama ar išvežama grynųjų pinigų vienkartinė suma viršija 10 tūkst. eurų, t. y. tokia pati suma, kurią privaloma deklaruoti jos įvežimo ar išvežimo atveju (iki šiol buvo nustatyta 50 tūkst. Lt).

2006-12-13