Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Komercijos atašė dirbs ir Kinijoje

Data

2006 12 13

Įvertinimas
0
Šiandien Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo įsteigiama komercijos atašė pareigybė Kinijoje.

Įsteigti komercijos atašė pareigybę Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje Kinijos Liaudies Respublikoje nutarta siekiant plėtoti lietuviškų prekių ir paslaugų eksportą, pritraukti užsienio investicijas į šalies ūkį, skatinti atvykstamąjį turizmą.

Tarp kitų Lietuvos prekybos partnerių Kinija 2005 m. pagal prekybos mastą buvo 18, eksportą – 40, importą – 11 vietoje.

Per 2002–2005 m. Lietuvos ir Kinijos prekybos mastas padidėjo daugiau kaip 50 proc. 2006 m. sausio–spalio mėn. Lietuvos ir Kinijos prekyba dar labiau aktyvėjo: palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, prekių apyvarta padidėjo 29,2 proc., o eksportas – 31,1 proc.

Daugiausia į Kiniją Lietuvos verslininkai šiemet eksportuoja netauriuosius metalus ir jų dirbinius, paruoštus maisto produktus, chemijos pramonės ir jai giminingų pramonės šakų produkciją. 2006 m. sausio – rugpjūčio mėn., palyginti su atitinkamu 2005 m. laikotarpiu, sumažėjo tekstilės medžiagų ir dirbinių eksportas, tačiau transporto priemonių ir ginklų eksportas padidėjo beveik 10 kartų, medienos ir medienos dirbinių – tris kartus, plastikų – dukart.
2006 m. sausio – rugpjūčio mėn. iš Kinijos daugiausia importuota mašinų ir mechaninių bei elektros įrenginių, netauriųjų metalų ir jų dirbinių, tekstilės medžiagų ir tekstilės dirbinių.


2006-12-13