Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Laikino regioninių patarėjų statuso pakeitimas priklauso nuo Seimo

Data

2010 12 15

Įvertinimas
0

Viešojoje erdvėje platinamos spekuliacijos apie vadinamuosius „septynis Premjero patarėjus regioninei plėtrai“ ir tariamą lėšų švaistymą jiems išlaikyti neatitinka tikrovės.

Premjeras A. Kubilius dar liepos mėnesį, likviduojant apskričių administracijas, buvusiems apskričių vadovams pasiūlė suteikti Vyriausybės (ne Premjero) patarėjų regioninei plėtrai statusą, kadangi šie žmonės turėjo užsiimti regionų plėtros klausimais ir atstovavimu Vyriausybei regioninės plėtros tarybose. Kol įsigalios naują statusą įteisinančios įstatymų pataisos, buvo pasirinktas laikinas sprendimas įdarbinti buvusius apskričių vadovus Premjero patarėjais. Deja, laikinas sprendimas užtruko todėl, kad atitinkamos pataisos stringa Seime.

Ministro Pirmininko Spaudos tarnyba primena, kad dar rugsėjo mėnesį Vyriausybė išsiuntė į Seimą įstatymo projektą, kuriuo siūloma įteisinti Vyriausybės patarėjų regioninei plėtrai pareigybės pagrindus. Rugsėjo 22 dieną Vyriausybė priėmė nutarimą dėl atitinkamų Valstybės tarnybos įstatymo straipsnių pakeitimo bei projekto pateikimo Seimui.

Projekto esmė – suderinti Valstybės tarnybos įstatymą su Regioninės plėtros įstatymu ir nustatyti politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų – Vyriausybės patarėjų regionų plėtrai – pareigybių steigimo ir asmens skyrimo į šias pareigas pagrindus. Įstatymo projektą parengė Vidaus reikalų ministerija.

2010 m. balandžio 8 d. Seimui priėmus Regioninės plėtros įstatymo pakeitimus ir papildymus tie klausimai nebuvo reglamentuoti. Įstatymo projektas yra registruotas Seime. Spalio 10 d. pateiktos Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvados dėl šio Vyriausybės projekto.

Vyriausybė tikisi, kad prioritetinius valstybės tarnybos pertvarką reglamentuojančius įstatymų projektus Seimas svarstys skubos tvarka. Dabar nuo Seimo priklauso, kaip greitai laikinas sprendimas dėl septynių patarėjų būtų pakeistas nauja tvarka, kai patarėjai bus pavaldūs Vyriausybei, o ne Premjerui, ir galės tinkamai atstovauti Vyriausybei sprendžiant regionų problemas.