Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva mini Tarptautinę holokausto aukų atminimo dieną

Data

2013 01 28

Įvertinimas
0

Lietuvai ir visam pasauliui minint Tarptautinę holokausto aukų atminimo dieną, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius sako, kad holokaustas buvo ne tik žydų tautos tragedija, bet ir visos žmonijos tragedija, todėl visų mūsų pareiga – neleisti nugrimzti užmarštin šiems kraupiems istorijos faktams.

„Šiomis dienomis prisimename ir Lietuvos žydus ištikusią tragediją – šiemet minėsime Vilniaus geto sunaikinimo septyniasdešimtąsias metines. Tūkstančių nekaltų žmonių krauju persunkta Panerių žemė liudija beprasmę žydų tautos auką“, – sako Vyriausybės vadovas. Lietuvos Respublikos Seimas 2013-uosius paskelbė Vilniaus geto atminimo metais.

Jungtinių tautų Generalinė Asamblėja sausio 27 d. yra paskelbusi Tarptautine holokausto aukų atminimo diena. Pasaulio tautos kviečiamos saugoti holokausto aukų atminimą, plėtoti švietimo programas, kad visą žmoniją sukrėtusi holokausto tragedija daugiau niekada nepasikartotų.

Lietuva plačiai mini Tarptautinę holokausto aukų atminimo dieną – Lietuvos valstybės institucijos, nevyriausybinės organizacijos, mokslo, švietimo ir kultūros įstaigos kartu su Lietuvos žydų bendruomene, Valstybiniu Vilniaus Gaono žydų muziejumi, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietų nusikaltimams Lietuvoje tirti sekretoriatu, Tolerancijos centrais Vilniuje ir kitose šalies vietovėse, bendradarbiaudami su užsienio partneriais, rengia filmų peržiūras, koncertus, naujų knygų pristatymus, diskusijas istorinės atminties tema, etikos pamokas, studentų ir moksleivių darbų parodas ir kitus renginius, skirtus šiai dienai paminėti.