Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva stiprina kovą su pinigų plovimu bei terorizmo finansavimu

Data

2019 06 12

Įvertinimas
0
2835_ef95091d7ac6f9cf3157ab979c3cb8e4[1].jpg

Šiandien Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos parengtam Pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siekiama užtikrinti virtualiąsias valiutas siūlančių įmonių, jų keityklų ir depozitinių piniginių operatorių veiklos finansinį skaidrumą, vartotojų apsaugą ir stiprinti kovą su pinigų plovimu bei terorizmo finansavimu.

„Kalbėdamas apie finansines inovacijas ir naujausias tendencijas, visuomet pabrėžiu saugumo svarbą. Atidžiai stebime situaciją virtualių valiutų  rinkoje ir siekiame, kad  būtų suvaldytos pinigų plovimo ir  teroristų finansavimo rizikos. Taip pat svarbu tinkamai informuoti ir apsaugoti vartotojus. Su šiuo reguliavimu diegiame pažangiausius sprendimus ir aukščiausius standartus saugumo srityje“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Įstatymo projektu siūloma nustatyti pagrindines veiklos sąlygas ir pinigų plovimo prevencijos prievoles asmenims, ketinantiems verstis virtualiųjų valiutų keityklų operatorių, depozitinių piniginių operatorių veikla.

Šią veiklą galės vykdyti tik juridiniai asmenys arba juridinio asmens filialai. Jie privalės nustatyti ir patikrinti kliento tapatybę prieš pradedant teikti paslaugas, jei operacijų suma viršys 1 tūkst. eurų, taip pat pateikti informaciją Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai, jei operacijų suma bus ne mažesnė kaip 15 tūkst. eurų.

Taip pat šiuo įstatymo projektu tam tikri reikalavimai pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos tikslais nustatomi pirminiu virtualiosios valiutos siūlymu (ICO) užsiimantiems juridiniams asmenims. Jie įpareigojami nustatyti valiutos pirkėjų ir naudos gavėjų tapatybę.

Įstatymo pataisomis į Lietuvos teisę perkeliama 2018 m. gegužės 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2018/843 bei Tarptautinės kovos su pinigų plovimu organizacijos (FATF) pernai spalį patvirtintos rekomendacijos.