Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministras Pirmininkas: 1863-ųjų sukilimas svarbus Lietuvos valstybingumui

Data

2013 01 25

Įvertinimas
0

Šiandien Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pasveikino Taikomosios dailės muziejuje organizuojamos parodos „1863 metų sukilimo ženklai Arturo Grottgerio kūrybos cikluose „Polonia“ ir „Lituania“ dalyvius. Atidarydamas parodą premjeras pažymėjo, jog sukilimas, kurio 150-ųjų metinių proga ir surengta paroda, itin reikšmingas Lietuvos valstybingumui.

„Lietuvos istorijoje 1863 metų sukilimas ir jo nuslopinimas labai svarbus mūsų valstybingumui – po viešų mirties nuosprendžių, masinių trėmimų ir lietuviškos spaudos uždraudimo pagaliau buvo įsitikinta savo valstybės reikalingumu. Juk Muravjovo žiaurumai pagimdė knygnešių armiją, o po lietuviško žodžio netruko ateiti ir Vasario 16-oji“, – parodos atidarymo svečiams kalbėjo premjeras A. Butkevičius.

Ministro Pirmininko teigimu, 150-osios 1863 metų sukilimo metinės plačiai pažymimos ir Lenkijoje, nes šis istorinis įvykis reikšmingas ne tik lietuvių, bet ir lenkų tautos laisvei.

„Šlovinga istorija turi įkvėpti mus naujiems darbams. Tikiuosi, kad netrukus Varšuvoje su premjeru Donaldu Tusku mes galėsime pakalbėti ir apie santykių perspektyvą. Jos neturėti reikštų išduoti 1863 metų dvasią“, – pabrėžė Vyriausybės vadovas.

Taikomosios dailės muziejuje organizuojama paroda pradedama 2013 metų Lietuvos muziejų kelio programa, kuri šiais metais yra skirta 1863 metų sukilimui. Šią kilnojamąją parodą Lietuvos dailės muziejus parengė kartu su Lenkijos institutu Vilniuje lietuvių, anglų ir lenkų kalbomis. 2013–uosius 1863 metų sukilimo metais pernai paskelbė Seimas.