Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministras Pirmininkas pakvietė ir Lenkiją vykdyti bendrus paramos projektus Rytų Ukrainoje

Data

2018 11 12

Įvertinimas
1
pirmininkai.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Lietuvos Respublikos Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, Lenkijos Senato pirmininku Stanislaw Karczewski ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininku Andriy Parubiy.

„Trišalis bendradarbiavimas, glaudūs mūsų šalių ryšiai ir tarpusavio parama dabartiniame geopolitiniame kontekste kaip niekada svarbūs. Todėl ypatingą dėmesį skiriame tiek dvišalių, tiek ir trišalių santykių plėtrai",- sakė premjeras.

Pasak Vyriausybės vadovo, kartu su partneriais Lietuva palaiko Ukrainos euroatlantinius siekius, gina Ukrainos pozicijas Briuselyje ir trečiųjų valstybių sostinėse. Nepriklausoma, suvereni, stabili, tvirtai įsipareigojusi demokratijai ir įstatymo viršenybei Ukrainos valstybė – bendras prioritetas.

S.Skvernelis pastebėjo Ukrainos pasiekimus šalies viduje artėjant link narystės ES. Asociacijos sutarties dėka auga tarpusavio prekyba, dėl bevizio režimo didėja ukrainiečių turistų skaičius. Kadangi Lietuva turi jaunimo mainų su Ukraina ir Lenkija programas, premjeras pasiūlė apjungti ir įsteigti trišalį jaunimo mainų fondą. 

Rūpinamasi, kad regionai Ukrainoje, nukentėję nuo Rusijos agresijos, ekonomiškai klestėtų ir vystytųsi. Lietuva kitais metais skirs vieną milijoną eurų Avdijivkai. Premjero manymu, derėtų inicijuoti bendrus su Lenkija paramos projektus Rytų Ukrainoje.

Susitikimo metu kalbėta apie bendrą interesą užtikrinti regiono erdvės saugumą. Puikus  bendradarbiavimo pavyzdys – jungtinė Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigada (LITPOLUKRBRIG).

Ministras Pirmininkas S.Skvernelis akcentavo, kad Lietuva visuose įmanomuose formatuose įvardija Rusiją kaip agresorę, skatina tarptautinę bendruomenę išlikti vieninga ir reikalauti iš Rusijos Minsko susitarimų įgyvendinimo. Griežtai smerkiami ir nepripažįstami neteisėti rinkimai okupuotame Donbase.

Premjeras sveikino pradėtą procedūrą dėl ES ir transatlantinės krypties įtvirtinimo Ukrainos Konstitucijoje. Būtina sklaidyti Europoje sklandančius ir vis stiprėjančius mitus, kad rimtesnė reformų pažanga Ukrainoje neįmanoma.

Taip pat kalbėta apie glaudesnį bendradarbiavimą Rytų partnerystės trio formate, nes Lietuvos  patirtis rodo, kad regioninis bendradarbiavimas visuomet neša sėkmę. Kolegialus darbas, pozityvi konkurencija garantuoja didesnį ES dėmesį ir parodo gebėjimą koncentruotis į bendrus tikslus.

Akcentuota, jog Lietuvą, Lenkiją ir Ukrainą sieja glaudūs istoriniai, kultūriniai, ekonominiai bei politiniai ryšiai, kuriuos reikia tik stiprinti ir plėtoti.