Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu Lietuvos radijui

Data

2013 01 15

Įvertinimas
0

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius antradienį interviu Lietuvos radijui aptaria Lietuvos gyventojų emigracijos bei nedarbo problemas ir galimus šių problemų sprendimo būdus, tarp kurių – ir naujai parengtas daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimo modelis, kuriam vakar buvo pritarta Vyriausybės strateginio komiteto posėdyje.

„Norime nedelsiant atgaivinti statybos industriją ir vakar svarstėme naują gyvenamųjų namų renovacijos modelį. Nuo esamo jis skirsis tuo, kad patiems gyventojams nereikės eiti į komercinius bankus ir imti paskolų, nes jas ims atskira įmonė, atsakinga už gyvenamųjų namų renovaciją. Žmogus po renovacijos gaus sąskaitą, kurioje bus parašyta, kiek jis turi susimokėti už suvartotą šilumos energiją ir kokią dalį pinigų jis skiria investicijos padengimui. Bet abi šios sumos – už šilumą ir investiciją – turės būti 10-20 proc. mažesnės, lyginant su ankstesne mokėta kaina už šilumą prieš namo renovaciją“, – teigia premjeras.

Pasak Vyriausybės vadovo, daugiabučių namų renovacijos bumo tikimasi antrąjį 2014 metų pusmetį.

„Manom, kad čia atsiras didesnės galimybės kurti naujas darbo vietas, garantuoti žmonėms darbo pajamas bei vidaus vartojimo augimą“, – sako premjeras.

Interviu Lietuvos radijui Ministras Pirmininkas taip pat aptaria su energetine šalies nepriklausomybe bei finansų politika susijusius klausimus.