Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministrų kabinetas Prezidentūroje aptarė pirmaisiais metais nuveiktus ir būsimus darbus

Data

2013 12 10

Įvertinimas
0

Šiandien Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius dalyvavo ministrų kabineto susitikime su Prezidente Dalia Grybauskaite, kuriame aptarė pirmuosius Šešioliktosios Vyriausybės metus – nuveiktus ir būsimus darbus bei ekonominę situaciją.

Prezidentė pasveikino ministrų kabinetą sėkmingai įgyvendinant pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai užduotį ir teigiamai įvertino pastangas įtvirtinti energetinę nepriklausomybę bei išlaikyti atsakingą finansų politiką.

Pasak premjero, Vyriausybė, savo veiksmų programoje nustačiusi prioritetus, kurie garantuotų tvarų ekonomikos augimą, darbo rinkos plėtrą ir būtinų šeimos išlaidų mažinimą, jau pasiekė pirmuosius rezultatus.

„Ekonomikos augimas Lietuvoje išlieka vienas sparčiausių ES, o didėjant darbo užmokesčiui auga ir vartojimas. Tai mus nuteikia pozityviai ir kalbant apie euro įvedimą 2015 metais“, – po susitikimo Prezidentūroje sakė Ministras Pirmininkas.

Po susitikimo su šalies vadove premjeras taip pat pasidžiaugė gerėjančiu mokesčių surinkimu bei mažėjančiu nedarbu, tačiau pabrėžė, jog didesnis užimtumas ir toliau išlieka vienu svarbiausių Vyriausybės prioritetų. Pasak Ministro Pirmininko, Vyriausybė taip pat yra įsipareigojusi kompensuoti sumažintas pensijas, tačiau atkreipė dėmesį į tai, jog siekiant įsivesti eurą ir toliau būtina gyventi finansinės drausmės režimu.

Vyriausybės vadovas dar kartą pabrėžė strateginių projektų įgyvendinimo bei šilumos ūkio pertvarkos svarbą. „Kad pradėtume šilumos ūkio pertvarką, kuri sudarys sąlygas sumažinti Lietuvos priklausomybę nuo Rusijos dujų ir ne mažiau kaip ketvirtadaliu atpiginti šildymo kainas gyventojams, reikėjo sutvarkyti teisinę bazę. Darbas pradėtas ir jį tęsime kitąmet“, – sakė premjeras.