Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Neįgaliųjų integracijai – didesnė valstybės parama

Data

2006 12 13

Įvertinimas
0
Siekdama išplėsti neįgaliųjų galimybes integruotis į darbo rinką, Vyriausybė pratarė Socialinių įmonių įstatymo pakeitimų projektui.
Siūloma nustatyti, kad subsidijos bei įvairios kompensacijos socialinėms įmonėms būtų skiriamos įdarbinant ne tik neįgaliuosius, kuriems nustatytas 30-55 procentų darbingumo lygis (kaip yra dabar galiojančiame įstatyme), bet ir įdarbinant neįgaliuosius, kuriems nustatytas darbingumo lygis nuo 0 ir iki ne didesnio kaip 55 procentai.
Subsidijas ir kompensacijas socialinėms įmonėms siūloma skirti ir už jose dirbančius pensinio amžiaus neįgaliuosius, kuriems nustatytas didelių arba vidutinių specialiųjų poreikių lygis. Tokia parama darbdaviui padėtų išsaugoti darbo vietas pensinio amžiaus neįgaliesiems ir taip ilgiau išlaikyti juos darbo rinkoje.
Projekte taip pat siūloma panaikinti reikalavimą, kad terminuota darbo sutartis su darbuotoju, priklausančiu tikslinei grupei, būtų sudaroma ne trumpesniam kaip 12 mėnesių laikotarpiui. Be to, siekiant padidinti tikslinėms grupėms priklausančių asmenų laikino užimtumo galimybę, siūloma nustatyti minimalią terminuotos darbo sutarties trukmę. Sutartis turėtų būti sudaroma ne trumpiau nei 6 mėnesiams. Tiek laiko reikia tokių asmenų profesiniam ir bendrajam darbingumui atkurti.
Pagal dabar galiojantį įstatymą, juridinis asmuo, kreipdamasis dėl socialinės įmonės statuso suteikimo, turi pateikti veiklos (verslo) planą. Projekte siūloma palengvinti socialinės įmonės statuso suteikimą: juridinis asmuo, veiklos (verslo) planą turėtų pateikti tik tuo atveju, jei jis dar nevykdė jokios ūkinės veiklos arba neturėjo reikiamo tikslinėms grupėms priklausančių asmenų skaičiaus.

2006-12-13