Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pasirengimo euro įvedimui akcentai: vartotojų apsauga ir informavimas

Data

2013 12 04

Įvertinimas
0

Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktoms Nacionalinio euro įvedimo plano įgyvendinimo priemonėms, kuriomis siekiama užtikrinti sklandų euro įvedimą šalyje. Pats planas buvo patvirtintas šių metų birželio pabaigoje.

„Euro įvedimas yra pakankamai sudėtingas procesas, todėl valstybė turi iš anksto tinkamai tam pasiruošti. Vyriausybės pareiga – užtikrinti, kad nuo lito prie euro Lietuva pereitų sklandžiai“, – ministrų kabineto posėdyje sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

„Mūsų laukia daug parengiamųjų darbų: turime tinkamai pasirūpinti vartotojų apsauga, informuoti visuomenę, palaikyti nuolatinį dialogą su verslu. Priemonių plane pasiskirstome užduotimis – institucijos tiksliai žinos savo darbus, atsakomybę ir tai padės koordinuojant visą euro įvedimo procesą“, – pažymėjo finansų ministras Rimantas Šadžius.

Priemonių plane numatomos aiškios valstybės institucijų užduotys, jų įgyvendinimo terminai bei kas kontroliuos, kaip šios užduotys įgyvendinamos. Daugiausiai dėmesio teikiama priemonėms, skirtoms vartotojų apsaugai ir saugumui užtikrinti, informavimui apie praktinius euro įvedimo aspektus bei valstybės institucijų pasirengimui euro įvedimui pritaikyti informacines sistemas.

Siekdama apsaugoti vartotojus ir užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimams perskaičiuojant kainas, valstybė stiprina kainų stebėseną atliksiančių institucijų pajėgumus, o taip pat kvies įmones ir jų asociacijas pasirašyti geros verslo praktikos (valios) memorandumą, kuriuo verslas pasižadėtų sąžiningai perskaičiuoti kainas ir nesinaudoti euro įvedimu kaip pretekstu joms nepagrįstai didinti.