Premjeras A. Butkevičius Belgrade: Lietuva – puikaus investicinio klimato šalis

Data

2014 12 16

Įvertinimas
0

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius dalyvauja Belgrade (Serbija) vykstančiame Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos valstybių viršūnių trečiajame susitikime „Kinija+16“. Sesijos atidaryme kalbėjęs premjeras pabrėžė šio forumo naudą dalyvaujančioms valstybėms.

„Šis viršūnių susitikimas suteikia išskirtinę galimybę visoms valstybėms pasidalyti savo įžvalgomis ir gerąja patirtimi. Kartu rengiamas verslo forumas padeda atverti naujas rinkas, užmegzti verslo kontaktus, o tai skatina mūsų valstybių piliečius aktyviau bendradarbiauti, palankiau investuoti“, – kalbėjo premjeras A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad Lietuva yra atvira investicijoms, auganti ir patikima rinka. Ministro Pirmininko teigimu, statistika rodo, kad pirmojoje 2014 metų pusėje, Lietuva pasižymėjo kaip daugiausia užsienio investicijų pritraukianti valstybė Centrinės ir Rytų Europos regione.

„Lietuvoje milijonui gyventojų tenkančių investicinių projektų skaičius yra dvigubai didesnis nei Centrinės ir Rytų Europos regiono vidurkis. Atsižvelgiant į šalies dydį, Lietuva yra nenuginčijama regiono lyderė. Tai šviesių protų ir puikaus investicinio klimato šalis“, – pažymėjo premjeras.

Vyriausybės vadovo teigimu, šalyje ypač vertinami biotechnologijų, informacinių sistemų, klientų aptarnavimo ir atsinaujinančios energijos sektoriai. „Esu tikras, kad šis susitikimas, aprėpiantis net 17 valstybių, yra dar vienas žingsnis skatinant bendradarbiavimą ir investicijas šiose srityse“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Kinija 2012 metais inicijavo susitikimo su šešiolikos Centrinės bei Rytų Europos šalių (Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Čekija, Slovakija, Slovėnija, Bulgarija, Rumunija, Vengrija, Kroatija, Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Juodkalnija, Makedonija, Serbija) formatą, kurio tikslas – plėtoti bendradarbiavimą. Kinija yra pasiūliusi 12 priemonių veiklos programą ir 10 mlrd. JAV dolerių kredito liniją. Forumo šalys gali teikti paraiškas dėl projektų tokiose srityse kaip finansai, infrastruktūra ir transportas ir panašiai. Taip pat įsteigtas 500 mln. JAV dolerių investicinis bendradarbiavimo fondas.