Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras A. Butkevičius užsienio šalių diplomatams pristatė XVI-osios Vyriausybės
prioritetus

Data

2013 01 21

Įvertinimas
0

Šiandien Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė Lietuvoje akredituotus užsienio šalių ambasadorius ir įgaliotuosius atstovus, kuriems pristatė XVI-osios Vyriausybės prioritetus bei supažindino su Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai gairėmis.

Ministro Pirmininko teigimu, neseniai darbą pradėjusi Vyriausybė pasiryžo žengti ekonomikos tvarumo ir augimo keliu, grąžinant šalies gyventojams socialinį teisingumą.

„Vyriausybės darbotvarkė labai ambicinga, paremta bendražmogiškomis vertybėmis, solidarumu ir atsakomybe. Mūsų pagrindinis tikslas – sukurti aplinką ekonomikos atsigavimui ir naujų darbo vietų kūrimui, to siekia ir visos Europos bendruomenė. Stiprią ir konkurencingą Europą sukursime tik tuo atveju, jei kiekviena valstybė narė dirbs atsakingai ir saugos viešuosius finansus. Lietuva griežtai laikysis fiskalinės drausmės ir ruošis euro įvedimui“, – susitikime su užsienio šalių ambasadoriais kalbėjo Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Pristatydamas Vyriausybės prioritetus ir darbo kryptis, premjeras pažymėjo, jog būtina stimuliuoti šalies ekonomiką. Pasak Vyriausybės vadovo, siekdama tapti dar konkurencingesne, Lietuva diegs novatoriškas technologijas bei skatins bendradarbiavimą tarp mokslo ir verslo institucijų. Premjeras pabrėžė, jog savo veiklą jau pradėjo darbo grupė, ieškosianti galimybių tobulinti mokesčių sistemą. Ministro Pirmininko teigimu, didelis dėmesys taip pat bus skiriamas kovai su šešėline ekonomika ir kontrabanda.

Kalbėdamas užsienio šalių diplomatams apie aktualius energetikos klausimus, premjeras teigė, jog siekdama sumažinti šildymo išlaidas namų ūkiams, Vyriausybė pradeda didelio masto gyvenamųjų namų renovaciją, siekia platesnio biomasės naudojimo šilumos gamybai. „Bendras tikslas – padidinti energijos vartojimo efektyvumą. Vyriausybė peržiūrės Nacionalinę energetinės nepriklausomybės strategiją, kruopščiai išanalizuos Visagino atominės elektrinės projektą ir 2013 m. gegužės viduryje, remdamasi išlaidų ir naudos analize, pateiks optimalų sprendimą“, – pažymėjo Ministras Pirmininkas.

Kalbėdamas apie pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus, Vyriausybės vadovas patikino, jog nepaisant sudėtingos Lietuvos pirmininkavimo darbotvarkės, pirmininkavimas bus veiksmingas ir orientuotas į rezultatus.