Premjeras A. Kubilius: Tautinės bendruomenės yra mūsų turtas ir jos turi klestėti

Data

2009 12 18

Įvertinimas
0

Šiandien Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius Tautinių mažumų įstatymo priėmimo 20–mečio proga pasveikino Vyriausybės rūmuose susirinkusius Tautinių bendrijų tarybos narius, Lietuvos tautinių bendruomenių atstovus, Seimo, Vyriausybės, Tautinių mažumų ir išeivijos departamento bei kitų institucijų atstovus, kurių veikla susijusi su Lietuvos tautinių mažumų problemų sprendimu. Tautinių bendrijų tarybos pirmininkams bei iškiliems tautinių bendruomenių atstovams Premjeras įteikė padėkos raštus ir Lietuvos vardo 1000-mečiui skirtus atminimo ženklus.
Prisimindamas tautų bendrijų dalyvavimą mūsų šalies kovoje už nepriklausomybę, Premjeras A. Kubilius padėkojo, kad šį dvidešimties metų kelią, įspūdingą savo pasiekimais, nors išties sudėtingą, ėjome visi kartu. „Šie dvidešimt metų parodė, kad mus vienija vienas bendras dalykas – tai mūsų bendras patriotizmas, kuriuo šiandien tikrai galime pasidžiaugti. Be abejo, šiandien turime kalbėti ne tik apie jaudinančias akimirkas prieš dvidešimt metų, bet ir apie bendrus darbus, kuriuos nuveikėme kartu, kad visi gyvenantys čia jaustųsi gerai – su savo tradicijomis, dainomis, vėliavomis, savo kalbomis, savo vaikais, tėvais ir protėviais“, – sveikindamas renginio dalyvius kalbėjo Ministras Pirmininkas.
Kartu Premjeras pabrėžė, jog reikia matyti ir nepadarytus darbus. Nepaisant to, kad didžiąją dalį laiko Vyriausybė turi skirti biudžeto karpymams, darbotvarkėje yra numatyti ir aktualūs klausimai, susiję tiek su tautinėmis bendrijomis, tiek su pačiais lietuviais – tokių kaip pavardžių rašymo, gatvių pavadinimų, žydų nuosavybės restitucijos ir kiti, kuriuos būtina išspręsti.
„Žvelgdami į istoriją ir šiandieną, turime patys sau pasakyti labai paprastus dalykus – tautinės bendruomenės, gyvenančios čia, Lietuvoje, yra mūsų visų turtas ir jos turi klestėti tiek etniškai, tiek kultūriškai, tiek ekonomiškai. Tačiau neramina paprastas klausimas – kodėl Vilniaus kraštas, kuriame daug lenkų, baltarusių bendruomenių atstovų, Lietuvos žmonių sąmonėje sudarė įvaizdį, jog tai yra atsilikęs kraštas. Todėl raginu ir bendruomenes, ir savivaldybes siekti iš tikrųjų labai paprastų dalykų. Juk kas garantuoja krašto klestėjimą ir pažangą – atvirumas, konkurencija, ėjimas ir veržimasis į priekį. Be abejo, lygiai taip pat svarbu, kad lietuviai, gyvenantys ten, kur gyvena dauguma lenkų ar baltarusių, taip pat nesijaustų mažuma, kurios teisių niekas negina ir nepuoselėja“, – sakė Premjeras A. Kubilius.
Pasak A. Kubiliaus, galime pasidžiaugti tuo, ką visiems kartu yra pavykę pasiekti, kad galime atvirai kalbėti apie tai, ko dar nesame padarę ir visi kartu tuos darbus imti ir padaryti.
Dalyvius taip pat sveikino ir mintimis apie tautinių bendrijų indėlį į Lietuvos kultūrinį gyvenimą dalijosi Atkuriamojo Seimo Pirmininkas, Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis, kultūros ministras Remigijus Vilkaitis ir Tautinių bendrijų tarybos pirmininkas Mahiras Gamzajevas. Šį paminėjimą organizavo Ministro Pirmininko tarnyba ir Kultūros ministerija. Renginio metu buvo parodytas dokumentinis filmas apie Lietuvos tautines bendrijas „Vėliavos“.