Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: Asociacijos susitarimas tarp Azerbaidžano ir ES pakeltų santykius į naują kokybinį lygmenį

Data

2013 11 28

Įvertinimas
0

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su Azerbaidžano Prezidentu Ilhamu Alijevu, atvykusiu į ES Rytų partnerystės susitikimą. Pokalbio metu Prezidentas pasveikino Lietuvą vykstančio ES Rytų partnerystės renginio proga. Susitikime aptarti Azerbaidžano santykiai su ES, dvišalis bendradarbiavimas su Lietuva.

Lietuvos Vyriausybės vadovo teigimu, Azerbaidžanas yra labai svarbus ES partneris ir šį bendradarbiavimą būtina stiprinti remiantis bendrais interesais, ypatingą dėmesį skiriant energetikos ir prekybos sritims.

Lietuvos Vyriausybės vadovas įsitikinęs, kad ES ir Azerbaidžano Asociacijos sutartis pakeltų Azerbaidžano ir Europos Sąjungos santykius į naują kokybinį lygmenį.

Pokalbiu metu taip pat aptartas dvišalis Lietuvos ir Azerbaidžano bendradarbiavimas.

„Ryšiai tarp Lietuvos ir Azerbaidžano yra labai aktyvūs, auga prekybos apyvarta ir investicijos. Taip pat Lietuvą domina bendradarbiavimas energetikos sektoriuje“, – teigė premjeras.

Prezidentas I. Alijevas pripažino, jog energetinis saugumas yra vienas svarbiausių klausimų, ir sutiko, jog šioje srityje šalys galėtų bendradarbiauti.

Ministras Pirmininkas taip pat pasidžiaugė, jog ES derybos su Azerbaidžanu dėl vizų režimo supaprastinimo ir readmisijos – baigtos, susitarimai parafuoti, šiuo metu vyksta procedūros dėl jų pasirašymo.

„Tikiuosi Vilniaus viršūnių susitikime bus pasirašytas susitarimas dėl vizų režimo supaprastinimo, o greitu laiku ir susitarimas dėl readmisijos – nelegaliai esančių asmenų grąžinimo“,– mano Premjeras A. Butkevičius ir pažymi, kad laisvas žmonių judėjimas ir glaudesni ryšiai tarp tautų yra vienas svarbiausių Rytų partnerystės programos privalumų.