Premjeras: bendradarbiavimas su gynybos kompanijomis stiprina strateginę partnerystę su JAV

Data

2018 11 16

Įvertinimas
0
_MG_6154 (002).jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis  susitiko su Lietuvoje viešinčia JAV gynybos kompanijų delegacija ir išsakė paramą strateginei partnerystei. Delegacija atvyko į  Vilniuje vykstantį pirmąjį  Baltijos šalyse tarptautinį karinių technologijų renginį „Baltic Miltech Summit 2018“ ir į konferenciją bei pramoninę parodą „IESMA 2018“.
„Lietuva itin vertina ryšius su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis visose srityse. Esame strateginiai partneriai, jau 15 metų - NATO sąjungininkai. Kartu dalyvavome daugybėje JAV ir NATO vadovaujamų misijų, operacijų Balkanuose, Afganistane ir kitur, abiejų šalių specialiosios pajėgos petys petin kovojo sudėtingiausiose kovinėse situacijose, taigi mūsų bendradarbiavimas jau patikrintas laiko“,- sakė premjeras.

Susitikimo metu akcentuota, kad Lietuvos gynybos biudžetas nuolat didėja. Prisimintas Ministro pirmininko inicijuotas partijų susitarimas, kuris įsipareigoja iki 2030 m. gynybos finansavimą padidinti iki 2,5 proc. BVP. Tai sudaro naujų galimybių ir bendradarbiavimui įsigijimų srityje.

Vyriausybės vadovas išsakė paramą strateginei partnerystei tarp Lietuvos ir JAV gynybos pramonės įsigijimų srityje ir pakvietė JAV kompanijas ne tik siūlyti savo produktus pardavimui, bet ir investuoti Lietuvoje.