Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: bendromis pastangomis turime stiprinti ES

Data

2018 11 13

Įvertinimas
0
IMG_0829 (002).JPG

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Vengrijos Respublikos Prezidentu Janošu Aderiu ir aptarė dvišalių santykių raidą, bendradarbiavimo perspektyvas ekonomikos, politikos, kultūros ir kitose srityse.   
Pastebėta, kad dvišalės prekybos apimtys stabiliai auga ir Vengrijos įmonės galėtų  investuoti bei plėsti savo verslą Lietuvoje. Pasak premjero, yra puikios galimybės bendradarbiauti farmacijos pramonės, lazerių technologijų , gyvybės mokslų srityje. Lietuva ir Vengrija turi didelį abipusiai naudingo bendradarbiavimo transporto ir logistikos sektoriuje potencialą.
„Vertiname Vengrijos solidarumą ir dėkojame už indėlį į regiono saugumą, dalyvavimą NATO oro policijos misijoje,  Vengrijos karių dalyvavimą pratybose Lietuvoje, dalyvavimą NATO rotacinėse pajėgose Baltijos šalyse.  Esame nuoseklūs dėl NATO vaidmens užtikrinant aljanso  narių saugumą“,-  sakė premjeras.
Pabrėžta, kad svarbu toliau stiprinti ES ir NATO valstybių narių bendradarbiavimą atsakant į Rusijos keliamas grėsmes.
Akcentuota, kad Lietuva tvirtai remia Ukrainos nepriklausomybę, suverenumą ir teritorinį vientisumą. Europos Sąjungos šalių pozicija Ukrainos ir Rusijos atžvilgiu yra testas ES vienybei.
Kalbant apie ES, išreikštas įsitikinimas, kad ES yra esminis demokratijos, gerovės ir saugumo garantas, Lietuva nemato alternatyvos šiai narystei, todėl siekia Europos projekto tolesnio stiprinimo.
Lietuva atidžiai stebi situaciją Vengrijoje bei jos dialogą su ES institucijomis ir tikisi, kad pavyks rasti abiem pusėms priimtinus sprendimus, kurie užtikrintų teisės viršenybės principų įgyvendinimą
Aptarti migracijos iššūkiai ES valstybėms narėms ir trečiosioms šalims, pabrėžiant, kad sprendžiant šiuos klausimus būtinas ES solidarumas. Efektyviam migracijos srautų valdymui bei ES vidaus saugumo užtikrinimui itin svarbu toliau stiprinti ES išorės sienos apsaugą, bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis, kovoti su migracijos priežastimis.