Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras Briuselyje aptarė pirmininkavimo ES prioritetus ir naująją finansinę perspektyvą

Data

2013 01 30

Įvertinimas
0


Briuselyje viešintis Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su Europos Vadovų Tarybos (EVT) Pirmininku Hermanu Van Rompuy bei Europos Komisijos (EK) Pirmininku José Manueliu Barroso. Susitikimuose su aukščiausiais Europos Sąjungos (ES) institucijų vadovais premjeras pristatė pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus bei aptarė temas, susijusias su nauja ES finansine perspektyva.

Kalbėdamas apie energetiką, premjeras informavo ES institucijų vadovus apie Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo proceso problemas ir pažymėjo, jog Lietuvai būtini bent 500 mln. eurų, siekiant užtikrinti sėkmingą ir saugų IAE uždarymą.

„Lietuva sprendžia su IAE uždarymu susijusias problemas. Manome, jog uždarymo procesas stringa dėl abiejų sutarties pusių veiksmų. Ieškome išeities ir tikimės, jog sprendimus pavyks rasti iki kovo pabaigos“, – susitikimuose teigė Ministras Pirmininkas.

Diskutuojant dėl būsimos ES finansinės perspektyvos Lietuvos Vyriausybės vadovas priminė, jog Lietuva laikosi savo pozicijos dėl Sanglaudos fondo lėšų didinimo ir išmokų žemdirbiams suvienodinimo.

Trijų dienų darbo vizitą Briuselyje premjeras baigs ketvirtadienį. Rytoj numatytas Vyriausybės vadovo susitikimas su Europos Komisijos nariu Algirdu Šemeta, po kurio Ministras Pirmininkas išvyks į Vilnių.