Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras Briuselyje pradėjo susitikimus su ES vadovais

Data

2013 01 30

Įvertinimas
0

Su pirmuoju vizitu Briuselyje (Belgija) besilankantis Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pradėjo susitikimus su aukščiausiais Europos Sąjungos (ES) institucijų vadovais. Vienas pagrindinių premjero vizito tikslų – aptarti Lietuvos pasiruošimo pirmininkauti ES Tarybai klausimus bei pristatyti naujosios Lietuvos Vyriausybės veiklos prioritetus.

Šiandien Ministras Pirmininkas susitiko su Europos Komisijos (EK) nariu Güntheriu Oettingeriu ir Europos Parlamento Pirmininku Martinu Schulzu. Darbo pusryčių su EK energetikos komisaru G. Oettingeriu metu aptartas Trečiojo elektros ir dujų rinkų paketo įgyvendinimas. Lietuvos Vyriausybės vadovas patvirtino, jog Trečiasis energetikos paketas bus toliau įgyvendinamas ir 2014 metais dujų sektorius Lietuvoje bus diversifikuotas.

Kalbėdamas apie Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo Klaipėdoje projektą, premjeras sakė, kad statybų darbai turėtų būti baigti 2014 m. gruodį. Ministras Pirmininkas taip pat pristatė Lietuvos Vyriausybės poziciją dėl Visagino atominės elektrinės projekto ir pabrėžė, jog nuspręsta vengti nepamatuotų ir greitų sprendimų, todėl sudaryta darbo grupė iki gegužės pabaigos pateiks optimalų ir labiausiai vartotojų interesus atitinkantį sprendimą.

Po susitikimo su Europos Parlamento Pirmininku M. Schulzu Lietuvos Vyriausybės vadovas A. Butkevičius pasidžiaugė, jog daugeliu klausimų, susijusių su pirmininkavimu, jo ir M. Schulzo nuomonės sutapo. „Pirmininkas gerai susipažinęs su Baltijos valstybių pozicijomis dėl daugiametės finansinės perspektyvos, ypač žemės ūkio išmokų klausimu, todėl tikimės jo palaikymo“, – teigė premjeras.

„Džiaugiuosi, kad pokalbis buvo vaisingas ir produktyvus. Aš palaikau Lietuvą dėl išmokų žemdirbiams suvienodinimo“, – po susitikimo kalbėjo Europos Parlamento Pirmininkas M. Schulzas.

Kalbėdamas apie pasirengimą pirmininkauti ES Tarybai, Vyriausybės vadovas pabrėžė, jog Lietuvos darbotvarkėje didelis dėmesys bus skiriamas finansų stabilumui, ekonomikos augimui, naujai daugiametei finansinei perspektyvai bei Rytų partnerystei.

„Pasikeitėme nuomonėmis apie Rytų partnerystės klausimus ir bendradarbiavimo programas. Lietuva stengsis siekti Ukrainos integracijos į ES, šiam klausimui dėmesio bus skiriama lapkritį Vilniuje vyksiančiame ES Rytų partnerystės valstybių vadovų susitikime“, – sakė Ministras Pirmininkas

Trečiadienį premjeras taip pat dalyvaus susitikimuose su Europos socialistų partijos generaliniu sekretoriumi Achimu Postu, ES Tarybos atstovais, EK vicepirmininku Olliu Rehnu, Europos Vadovų Tarybos Pirmininku Hermanu Van Rompuy bei EK Pirmininku José Manueliu Barroso.