Premjeras: dėkoju tautinėms bendrijoms už visokeriopą paramą Lietuvos valstybei

Data

2019 03 13

Įvertinimas
0
20190313120458_DST_4226 (003).JPG

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Tautinių bendrijų tarybos atstovais. 

Susitikimo pradžioje premjeras pasidžiaugė reikšmingu susitikimu su Tautinių bendrijų taryba, kuri jungia  žmones, kalbančius įvairiomis kalbomis, puoselėjančius savąsias tradicijas ir papročius, tačiau visus vienija bendra Tėvynė – Lietuva.  Lietuvos piliečių didžiausios pagarbos nusipelnė kitų tautų atstovai, aktyviai įsijungę į Lietuvos Sąjūdžio veiklą ir jo organizuotas pilietines akcijas – mitingus, Baltijos kelią.

„Man didžiulė garbė, kad šiandien kartu su mumis dalyvauja kai kurie tų įvykių liudininkai ir iniciatoriai. Šiuo labai svarbiu ir lemtingu Lietuvai laikotarpiu tautinių bendrijų atstovai konkrečiais darbais ir poelgiais aiškiai parodė, kad remia Nepriklausomybės atkūrimą ir su mūsų valstybe sieja savo tolesnę ateitį. Dėkoju už Tautinių bendrijų tarybos visokeriopą paramą atkurtai valstybei, už visų tautybių Lietuvos piliečių telkimą, siekiant kurti bei stiprinti demokratinę ir pilietinę visuomenę“- sakė premjeras. 

Vyriausybės vadovas taip pat padėkojo tautinių bendrijų atstovams už jų pastangas, kad Lietuva grįžtų į Europos laisvų ir demokratinių valstybių šeimą, už aktyvų palaikymą, Lietuvai stojant į Europos Sąjungą ir NATO.
Pasak S.Skvernelio, Tautinių bendrijų taryba, atstovaujanti Lietuvos tautinėms bendrijoms, puikiai suvokė savo pilietinę atsakomybę ir įvairių tautybių piliečių siekį gyventi saugioje ir klestinčioje Lietuvoje, ir tai labai prisidėjo prie daugiatautės ir daugiakultūrės visuomenės santykių harmonizavimo.

Ministras Pirmininkas nuoširdžiai pasveikino visas Lietuvos tautines bendrijas su Nepriklausomybės atkūrimo 29-osiomis metinėmis ir palinkėjo toliau išlaikyti vienybę, tarpusavio pagarbą, kurti visuomenę, grįstą bendro likimo jausmu, elgesio ir moralės normomis, pilietiškumu, solidarumu. Anot premjero, Vyriausybė toliau rūpinsis tautinių bendrijų kultūrinės saviraiškos skatinimu ir padarys viską, kad Lietuvoje būtų gera gyventi visiems jos žmonėms.

Tautinių bendrijų tarybos pirmininkė Gunta Rone pakvietė S.Skvernelį apsilankyti Tautinių bendrijų namuose, premjeras pažadėjo atvykti ir aptarti įvairius darbinius klausimus.