Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: džiaugiuosi, kad tvirtinant kitų metų biudžetą įvykdėme įsipareigojimus mažiausias pajamas gaunantiesiems

Data

2012 12 20

Įvertinimas
0

Šiandien Seime patvirtintas 2013-ųjų metų Nacionalinis biudžetas. Biudžeto projektas buvo sudarytas ankstesnės – XV-osios Vyriausybės, tad jį peržiūrėti ir koreguoti naujoji Vyriausybė turėjo itin nedaug laiko. Tačiau Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus vadovaujamam ministrų kabinetui pavyko perskirstyti išlaidas, siekiant įvykdyti įsipareigojimus mažiausias pajamas gaunantiesiems ir nedidinat išlaidų.

„Didinti išlaidų neturėjome galimybės dėl finansinės drausmės įstatymo. Jame numatyta, kad pastarųjų penkerių metų pajamų augimo vidurkis nustato, kiek bus galima padidinti kitų metų biudžeto išlaidas. Tai reiškia, kad praėjusių penkerių metų pajamų augimo vidurkis leidžia mums išlaidas kitąmet didinti tik 1,2 proc., lyginant su 2012 metais. Štai kodėl neturėjome galimybės patenkinti daugelio pasiūlymų, susijusių su asignavimais“, – sako premjeras A. Butkevičius.

Ministras Pirmininkas džiaugiasi, jog per tokį trumpą laiką pavyko pasiekti, jog nuo sausio 1 d. padidėtų tų žmonių pajamos, kurie gauna minimalų mėnesio atlyginimą (MMA).

„Džiaugiuosi Trišalės tarybos priimtu sprendimu ir sutarimu Vyriausybėje dėl minimalios algos padidinimo iki 1000 litų, nors tam papildomai reikėjo surasti apie 160 mln. litų. Pavyko surasti papildomų lėšų ir žemės ūkio sričiai. Tiesioginėms nacionalinėms išmokoms, kurios būtų skirtos išmokoms už pieną, gyvulininkystės plėtrai, gamybai, peržiūrėjus asignavimus Vyriausybei pavyko rasti reikiamus 39 mln. litų. Manau, kad kitąmet rasime ir likusią dalį reikiamos sumos“, – teigė Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Planuojama, jog valstybės biudžeto pajamos be Europos Sąjungos (ES) ir kitos paramos lėšų kitąmet sieks 18,2 mlrd. litų, su ES parama – 25,7 mlrd. litų. Valstybės biudžeto deficitas bus 740 mln. litų, arba 0,6 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). 2013 metų visų viešųjų finansų deficitas sieks 2,5 proc. BVP.