Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: estai domisi VAE projektu, tačiau jis turi būti ekonomiškai pagrįstas

Data

2013 01 24

Įvertinimas
0

Šiandien Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius su darbo vizitu lankosi Estijos sostinėje Taline, kur susitiko su Estijos Ministru Pirmininku Andrumi Ansipu. Susitikime su Estijos premjeru Lietuvos Vyriausybės vadovas pasidžiaugė puikiais dvišaliais santykiais ir ekonominiu Lietuvos ir Estijos bendradarbiavimu.

„Estija yra labai svarbi prekybos partnerė. Prekybos apyvarta praėjusiais metais išaugo 26 proc. Be to, Estija yra aštunta pagal dydį investuotoja Lietuvoje. Džiaugiamės mūsų bendradarbiavimu ir sieksime jį tęsti“, – po susitikimo pažymėjo premjeras A. Butkevičius.

Kalbėdami apie regioninį bendradarbiavimą, abiejų šalių Ministrai Pirmininkai teigė dalyvausiantys NB8 – aštuonių Šiaurės ir Baltijos valstybių, bei Didžiosios Britanijos Ministrų Pirmininkų susitikime Latvijoje, kuriame tikimasi tęsti diskusijas dėl bendros Šiaurės ir Baltijos šalių informacijos erdvės bei interneto laisvės.

Lietuvos Vyriausybės vadovas Estijos premjerui taip pat pristatė Lietuvos poziciją dėl Visagino atominės elektrinės projekto. A. Ansipas savo ruožtu pabrėžė, jog jo šaliai labai svarbus ekonominis projekto aspektas. Estijos premjero teigimu, estai vis dar domisi projektu, tačiau jis turi būti ekonomiškai pagrįstas.

Kaip jau skelbta premjero A. Butkevičiaus vizito Latvijoje metu, Lietuvos Vyriausybė nusprendė vengti nepamatuotų ir greitų sprendimų, todėl sudaryta darbo grupė, kuri kruopščiai išanalizavusi Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategiją iki gegužės pabaigos pateiks optimalų ir vartotojams tinkamiausią sprendimą.

Kalbėdami apie transporto sektoriaus klausimus, Lietuvos ir Estijos Vyriausybių vadovai pabrėžė, jog „Rail Baltica“ ir „Via Baltica“ projektai yra itin reikšmingi Baltijos valstybių bendradarbiavimui, susisiekimui ir krovinių pervežimui. „Šių projektų įgyvendinimas turės įtakos verslo sąlygoms ir ekonomikos augimui Baltijos šalyse. Todėl mums būtinas stiprus regioninis bendradarbiavimas ir projektų koordinavimas“, – pažymėjo Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Estijos Vyriausybės vadovas savo ruožtu pabrėžė, jog „Rail Baltica“ projektas Estijai lygiai taip pat svarbus tiek politiškai, tiek ekonomiškai.

Lietuvos ir Estijos premjerai aptarė pozicijas aktualiais būsimos Europos Sąjungos (ES) finansinės perspektyvos klausimais. „Naujos finansinės perspektyvos požiūriu mūsų nuomonės panašios. Tikiuosi, kad pavyks pasiekti susitarimus dėl vienodų tiesioginių žemės ūkio išmokų 2014-2020 metais“, – kalbėjo Estijos premjeras.

Premjeras A. Butkevičius pokalbio metu pristatė Estijos Vyriausybės vadovui Lietuvos pasirengimą pirmininkauti ES Tarybai ir patikino, jog pasiruošimo darbai vyksta sklandžiai.

Šiandien Ministras Pirmininkas A. Butkevičius dar susitiks su Estijos Respublikos Prezidentu Toomu Hendriku Ilvesu.