Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: JAV oficialiai paskelbė, kad Lietuvos mėsos produktai atitinka reikalavimus

Data

2014 12 17

Įvertinimas
0

JAV Žemės ūkio departamento Maisto saugos ir kontrolės tarnyba (FSIS) oficialiai paskelbė pasiūlymą visuomenei leisti importuoti lietuvišką mėsą ir jos produktus. Toks pasiūlymas gruodžio 17 d. pateiktas viešajai visuomenės diskusijai. Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus teigimu, tai reiškia, kad baigtas paskutinis derybų su JAV pareigūnais etapas.

„Po vizito į JAV tikėjomės šio sprendimo, ir džiaugiamės, kad visos procedūros dėl lietuviškos mėsos eksporto į JAV yra baigtos. Viešos diskusijos visuomenėje vyks iki 2015 m. vasario 17 d. Tuomet oficialiai įsigalios leidimas mums eksportuoti lietuvišką mėsos produkciją, tad tikimės, kad jau kitų metų pirmąjį pusmetį mėsos perdirbimo įmonės galės į JAV eksportuoti jautieną, kiaulieną, avieną, ožkieną ir jų produktus – taip Lietuvai atsivertų dar viena nauja rinka“, – sako premjeras Algirdas Butkevičius.

Įmonės, norinčios eksportuoti savo produkciją į JAV, privalės turėti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos suteiktą patvirtinimą, o JAV kompetentingos institucijos inspektoriai visą importuojamą produkciją papildomai tikrins įvežimo į JAV postuose.

Derybos dėl eksporto leidimo su FSIS pradėtos dar 2004 m., tačiau oficialios ataskaitos nagrinėjimo ir išvadų ruošimo procedūros ypatingai pasistūmėjo į priekį, po š. m. spalio mėn. įvykusio Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus susitikimo su JAV Žemės ūkio departamento sekretoriumi Tomu Vilsacku.