Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: kultūros centrai labai svarbūs visai šalies kultūros sklaidai

Data

2018 12 06

Įvertinimas
2
LRVK_20181206_0017.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo kultūros centrų apdovanojimų renginyje „Auksinis feniksas“  Vilniaus miesto rotušėje.

Premjeras akcentavo, kad šios Vyriausybės programos nuostatose numatytas tikslas – didinti kultūros prieinamumą visoje Lietuvoje, tad be kasdienio kultūros darbuotojų indėlio tai pasiekti nebūtų įmanoma. Būtent kultūros centrai regionuose yra tikri kultūros židiniai, jie labai svarbūs, siekiant sudaryti sąlygas profesionalaus ir mėgėjų meno sklaidai, gyventojų kūrybinei raiškai. Kultūros centruose kasmet surengiama apie 50 tūkst. renginių, kurie džiugina ir augina mūsų visuomenę bei kuria bendruomenes.

„Noriu dar kartą jums nuoširdžiai padėkoti už pasiaukojantį darbą ir labai svarbų indėlį organizuojant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio renginius. Dainų švenčių tradicijos tęstinumo neįmanoma palaikyti be kvalifikuotų kultūros centrų specialistų. Taip pat dėkoju už aktyvų dalyvavimą Nacionaliniame seniūnijų konkurse „Valstybę kuriame mes“. Jūs sutelkėte Lietuvos seniūnijas kultūrinėms, pilietinėms iniciatyvoms, stiprinančioms valstybingumą. Jūs kuriate ateities Lietuvą“,- sakė premjeras.

Vyriausybės vadovas dėkojo, kad prie Vyriausybės siekio didinti meno ir kultūros darbuotojų atlyginimus prisideda ir savivaldybių merai. Jis pabrėžė, kad tvarios kultūros galima tikėtis tik visiems kartu prisiėmus atsakomybę.

Siekiant gerinti sąlygas kultūriniams renginiams, per artimiausius trejus metus ketinama atnaujinti ne vieną kultūros centrą. Norėdamas išgirsti kultūros žmonių lūkesčius, Vyriausybės vadovas išreiškė norą kitą savaitę pasikviesti kultūrai atstovaujančias profesines sąjungas ir asociacijas į Vyriausybę aptarti artimiausių dviejų metų lūkesčių ir planų.