Premjeras: Lietuva ir Ispanija turi potencialą plėsti dvišalę prekybą, investicijas ir turizmą

Data

2017 06 21

Įvertinimas
0

Šiandien Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis Vyriausybės rūmuose priėmė Ispanijos užsienio reikalų ir bendradarbiavimo ministrą Alfonso Maria Dastį Quecedo'ą. Susitikime premjeras kvietė Ispaniją plėsti dvišalius santykius ir kartu stiprinti tarptautinį saugumą.

„Džiugu, kad Lietuva ir Ispanija vienodai mato Europos Sąjungos dabartį ir ateitį. Įžvelgiame potencialą plėsti dvišalę prekybą, investicijas ir turizmą. Ispanija yra svarbi Lietuvos turizmo rinka. Tai viena valstybių favoričių, kurias renkasi mūsų šalies keliautojai“, - sakė Vyriausybės vadovas S. Skvernelis.

Susitikimo metu premjeras padėkojo Ispanijos ministrui už jų šalies indėlį į Lietuvos saugumą – dalyvavimą NATO Baltijos oro policijos misijoje, naikintuvų valdymo specialistų rengimą, sprendimą prisidėti prie NATO priešakinių pajėgų Baltijos šalyse.

Susitikime taip pat aptartas Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES (Brexit‘as). Pasak premjero, šioje situacijoje Bendrijos  narės pademonstravo vienybę ir susitelkimą, o tai rodo, kad ES turi ir toliau judėti ta pačia kryptimi.

Taip pat kalbėta apie migracijos srautų keliamus iššūkius ES, jų sprendimo priemones. Aptarta ir Ukrainos situacija stiprinant šios šalies integraciją į europinę bendruomenę.  

Ispanijos užsienio reikalų ir bendradarbiavimo ministras pažymėjo, kad jų valstybė ir patys kariai noriai prisideda prie NATO priešakinių pajėgų Baltijos šalyse, siekia užtikrinti tarptautinį saugumą bei stabilumą, solidarizuotis su kitomis NATO šalimis.

Be to, ministras pabrėžė, kad ES narės turi būtinai bendradarbiauti kovojant ne tik su išorės, bet ir su vidaus saugumo problemomis. Jis pritarė ir premjero minčiai, kad Ispanija kartu su Lietuva turi toliau stiprinti dvišalius santykius ekonomikos, mokslo srityse.

 

Sekite Vyriausybės naujienas FACEBOOK ir TWITTER