Premjeras: Lietuvos ambicija – tapti patraukliausia Europos šalimi gyvybės mokslų plėtrai

Data

2018 10 10

Įvertinimas
0
paroda.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis Japonijoje dalyvavo 20-ojoje biotechnologijų parodoje  „BioJapan 2018“ ir pasveikino renginio dalyvius.

Paroda „BioJapan - didžiausia paroda ne tik Japonijoje, bet ir visoje Azijoje. Tai didžiausias Azijos šalyse gyvybės mokslų sektoriaus partnerystės renginys. Renginys pastaruosius du dešimtmečius vaidina svarbų vaidmenį sudarydamas palankias sąlygas sąveikauti Japonijos ir užsienio kompanijoms iš viso pasaulio ir skatinti naujas verslo galimybes. Šiais metais jis subūrė 1700 dalyvių, parodoje dalyvauja 18 Lietuvos  įmonių iš gyvybės mokslų sektoriaus.Tikimasi, kad visose renginio dalyse per tris dienas apsilankys apie 15 tūkst. dalyvių.

Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad biotechnologijos – sektorius, kuriame matomas didžiausias potencialas Lietuvai bendradarbiaujant su Japonija. Akcentuota, kad  galimybė pasisakyti šioje svarbioje parodoje vertinama kaip mūsų šalies gyvybės mokslų sektoriaus pripažinimas.

„Lietuva – nedidelė valstybė, tačiau, gyvybės mokslai yra viena iš sparčiausiai besivystančių Lietuvos pramonės šakų. Didelis dėmesys skiriamas moksliniams tyrimams ir technologinei plėtrai. Didžiuojamės turėdami puikius šios srities mokslininkus. Lietuvos ambicija – tapti patraukliausia Europos šalimi gyvybės mokslų plėtrai. Siekiame, kad Lietuvos gyvybės mokslų industrijos dalis Lietuvos bendroje pridėtinėje vertėje 2030 m. sudarytų 5 proc.“, - sakė Vyriausybės vadovas.

Išskirtas labai glaudus bendradarbiavimas su Japonijos gyvybės mokslų sektoriumi. Priminta, kad tam papildomą impulsą suteikė neseniai įvykęs Japonijos Ministro Pirmininko Shinzo Abe vizitas Lietuvoje. Ministras Pirmininkas pabrėžė gerą investicinę aplinką Lietuvoje, ES rinkų atvėrimą ir pakvietė aplankyti Lietuvos įmonių stendą šioje parodoje.

Premjeras taip pat susitiko su Yokahamo miesto mere Fumiko Hayashi ir ir Kanagavos prefektūros gubernatoriumi Yuji Kuroiwa.  Vyriausybės vadovas  apsilankė Kamakuros kapinėse, kur padėjo gėlių ant žymaus Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos kapo.