Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: nuo gegužės pradedame 5 Lenkijos TV kanalų transliavimą Pietryčių Lietuvoje

Data

2018 03 09

Įvertinimas
0
LRVK_20180309_0004.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Vilniuje viešinčiu Lenkijos Ministru Pirmininku Mateusz Morawiecki.
Premjeras dėkojo Lenkijos Vyriausybės vadovui už vizitą ir pabrėžė, kad Lenkija yra svarbi Lietuvos partnerė, o lenkų tautinė mažuma – reikšminga mūsų visuomenės dalis. Ministras Pirmininkas S. Skvernelis informavo Lenkijos premjerą, jog nuo šių metų gegužės planuojama pradėti mažiausiai 5 Lenkijos televizijos kanalų transliavimą Pietryčių Lietuvos gyventojams.
„Didelį dėmesį skiriame ir skirsime tautinių mažumų temai. Tai yra mūsų šalių piliečiai. Šie klausimai reikalauja bendro abiejų šalių vyriausybių dėmesio. Esame suinteresuoti atviru dialogu“, – sakė premjeras S. Skvernelis. 
Lenkija – 2 svarbiausia lietuviškos kilmės prekių eksporto rinka su kuria prekybos srautai auga ir toliau. Premjeras pabrėžė, kad ekonominiu bei energetiniu požiūriu Lietuvai itin svarbi prieš dešimtmetį Lenkijos naftos koncerno „PKN Orlen“ padaryta investicija mūsų šalyje.
„Džiaugiamės, kad praeitais metais buvo rasti abipusiai naudingi sprendimai tarp bendrovių „Orlen Lietuva“ ir „Lietuvos geležinkeliai“. Kaip tik šiandien pradedami ruožo į Rengę atstatymo darbai. Juos baigti ketinama iki 2019 metų. Esame pasiruošę remti ir kitus „Orlen Lietuva“ vykdomus projektus Lietuvoje“, – kalbėjo premjeras.
Ministras Pirmininkas pasidžiaugė ypatingu proveržiu transporto srityje: Lenkijoje pradėtais darbais modernizuojant europinę geležinkelio vėžę nuo Varšuvos Lietuvos kryptimi, iki 2023 m. žadamu užbaigti greitkeliu Varšuva-Kaunas, nuo gegužės mėnesio išaugsiančiu „LOT“ aviakompanijos vykdomų skrydžių iš Lietuvos skaičiumi bei iniciatyva dėl jūrų kelto linijos tarp Klaipėdos ir Ščecino. Taip pat S. Skvernelis dėkojo Lenkijos kolegai už paramą Baltijos šalių sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais per Lenkiją.
Premjerai taip pat aptarė netrukus prasidėsiančius Lenkijos-Lietuvos dujotiekio (GIPL) tiesimo darbus, dvišalį bendradarbiavimą regioninio saugumo srityje, tautinių mažumų padėtį abiejose šalyse. Ministras Pirmininkas S. Skvernelis informavo Lenkijos premjerą, jog nuo šių metų gegužės planuojama pradėti mažiausiai 5 Lenkijos televizijos kanalų transliavimą Pietryčių Lietuvos gyventojams.
Po šio susitikimo pasirašytas Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos ir Lenkijos Respublikos energetikos ministerijos susitarimo memorandumas dėl sustiprinto strateginio bendradarbiavimo energetikos srityje bei Bendradarbiavimo susitarimas tarp Ščecino ir Svinouiscio jūrų uostų direkcijos ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos.
Vėliau Lenkijos premjeras Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje dalyvaus susitikime su Baltijos Ministrų Tarybos Ministrų Pirmininkų taryba. Baltijos valstybių ir Lenkijos ministrų pirmininkų susitikime dėmesys bus skiriamas keturšalio dialogo stiprinimui, ypatingai siekiant bendrų pozicijų Europos Sąjungos klausimais, tokiais kaip daugiametė finansinė perspektyva, BREXIT įtaka regionui, branduolinio saugumo klausimai. Bus apsikeista informacija apie vykstantį dialogą su Europos Komisija dėl teisės viršenybės Lenkijoje vertinimo. Taip pat dėmesys bus skiriamas regiono saugumo aktualijoms rengiantis NATO viršūnių susitikimui, santykiams su Rytų kaimynais, papildomos paramos Ukrainai priemonėms ir iniciatyvoms.