Premjeras Rokiškyje akcentavo finansinę drausmę ir valstybės aparato mažinimą

Data

2017 11 10

Įvertinimas
0
IMG_3086.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis apsilankė Rokiškyje, kur su rajono meru Antanu Vagoniu ir rajono vadovybe aptarė regionui svarbius klausimus. 

Premjeras atvežė gerą žinią dėl liūčių nuostolių patyrusiems rajono ūkininkams. „Yra nemaža tikimybė, jog Europos Komisija atsižvelgs į Lietuvos prašymą ir suteiks kompensaciją nuostoliams padengti“, – pranešė S. Skvernelis.

Savo ruožtu meras A. Vagonis pabrėžė, kad svarbiausia, jog pinigai pasiektų tuos ūkininkus, kurie iš tiesų nukentėjo nuo stichijos, o ne tuos, kurie gali bandyti nesąžiningai pasipelnyti. 

Susitikime su Rokiškio vadovybe aptarta ir savivaldybių skolinimosi limitų problematika bei galimi sprendimai. Premjeras akcentavo, kad yra specialus Finansų ministerijos fondas, iš kurio savivaldybės gali gauti papildomų lėšų Europos Sąjungos finansuojamiems projektams įgyvendinti. S. Skvernelis paragino aktyviai naudotis šiuo fondu. „Ieškoma ir kitų būdų pagelbėti savivaldybėms, tačiau nepamirškime, kad svarbiausias Vyriausybės siekis – išlaikyti fiskalinę drausmę“, – pridūrė Ministras Pirmininkas. 

Rokiškio meras domėjosi ir valstybės tarnautojų darbo užmokesčio klausimu. S. Skvernelis pabrėžė, kad jo ir Vyriausybės matymas yra kategoriškas – atlyginimai valstybės tarnautojams turi didėti. Tačiau su sąlyga, kad pats valstybės valdymo aparatas bus mažinamas, o atlyginimai keliami tik iš sutaupytų, o ne iš papildomų lėšų. Premjeras patikino, kad nauja Valstybės tarnybos įstatymo redakcija – jau finišo tiesiojoje. 

Vizito Rokiškyje metu S. Skvernelis skyrė dėmesio ir vietos verslininkams. Ministras Pirmininkas apsilankė jungtinės veiklos sutarties su kaimyninių rajonų asocijuotomis struktūromis pasirašymo renginyje ir pasveikino šiandien susikūrusią Aukštaitijos verslo sąjungą.  

Sutartį pasirašė Rokiškio verslo klubas, Kupiškio darbdavių klubas, Pasvalio verslininkų asociacija „Verslo žiedas“, Biržų rajono verslininkų asociacija, Anykščių vadovų klubas.

Premjeras pasidžiaugė, kad Aukštaitijos verslininkai vienija jėgas bendram tikslui. „Linkiu, kad iškilmingai pasirašytas susitarimas būtų gyvybingas ir realiai veiktų, o Jums visiems – sėkmingai ir sklandžiai dirbti aktyvinant Aukštaitijos regiono verslą, formuojant bendrą regiono verslo politiką ir įgyvendinant Lietuvos pažangai svarbius tikslus”, – sake S. Skvernelis.