Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras su Latvijos Prezidentu ir Saeimos Pirmininke aptarė europinę darbotvarkę ir transporto klausimus

Data

2013 01 10

Įvertinimas
0

Tęsdamas pirmąjį oficialų vizitą Latvijoje, Lietuvos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su šios šalies Prezidentu Andriu Bėrziniu bei Saeimos Pirmininke Solvita Abuoltinia.

Lietuvos premjeras su Latvijos vadovu jo laikinojoje rezidencijoje aptarė Europos Sąjungos bei Rytų partnerystės klausimus.

„Pradėjusi darbą nauja Lietuvos Vyriausybė tęsia pasiruošimą artėjančiam mūsų šalies pirmininkavimui ES Tarybai. Išlieka tie patys prioritetai, kuriuos 2011 m. rezoliucijoje patvirtino Seimas. Didelį dėmesį skirsime ekonominiams ir finansiniams Sąjungos stabilumo klausimams“, – vizito metu pažymėjo Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Latvijos Prezidentas A. Bėrzinis pabrėžė bendros Latvijos ir Lietuvos pozicijos laikymąsi derantis ES dėl naujos finansinės perspektyvos 2014 – 2020 metais.

Kalbėdamas Rytų partnerystės tema, premjeras A.Butkevičius pakvietė Latvijos vadovą į lapkričio 28-29 dienomis Vilniuje vyksiantį Trečiąjį Rytų partnerystės viršūnių susitikimą.

Susitikimo metu Latvijos Prezidentas taip pat domėjosi transporto sektoriaus klausimais. Vizito metu mūsų šalies Vyriausybės vadovas sulaukė Latvijos prašymo atstatyti papildomą geležinkelio liniją į Latviją Rengės kryptimi. Anot Lietuvos premjero, šį ir kitus transporto sektoriaus klausimus turėtų spręsti Lietuvos ir Latvijos Vyriausybių sudaryta darbo grupė.

„Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius savo vizito Latvijoje metu iškels klausimą dėl dvišalės darbo grupės sudarymo, kuri būtent ir turėtų spręsti šį bei kitus su transportu susijusius klausimus,“ – pokalbio su Prezidentu A. Bėrziniu metu Premjeras A. Butkevičius.

Su Saeimos Pirmininke Solvita Abuoltinia Lietuvos Vyriausybės vadovas aptarė ne tik Europos Sąjungos, bet ir Latvijos bei Lietuvos dvišalio bendradarbiavimo klausimus. „Latvija ES Tarybai pirmininkaus 2015 metų pirmąjį pusmetį, tad Lietuva mums bus pavyzdys. Abiejų šalių pirmininkavimą ES Tarybai turime išnaudoti regiono naudai,“ – sakė S. Abuoltinia. Susitikimo metu Latvijos parlamento pirmininkė taip pat pabrėžė dvišalio bendradarbiavimo tęstinumo svarbą.

Vyriausybės vadovas A. Butkevičius, aplankęs Latvijos Okupacijos muziejų, baigė savo vizitą kaimyninėje šalyje ir šiandien vakare kartu su jį lydinčia delegacija sugrįžta į Vilnių.