Premjeras: sudėtingos operacijos šiuolaikiniais metodais turi būti prieinamos visiems

Data

2019 05 08

Įvertinimas
0
santariskes .jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santaros klinikose, kur domėjosi medicinos inovacijomis, padedančiomis suteikti kokybiškas ir saugias paslaugas mūsų šalies pacientams. Ypatingas dėmesys skirtas dar šiais metais planuojamiems pradėti Vaiko raidos centro ir Pediatrijos korpuso statybos darbams.

Per susitikimą su VšĮ VUL Santaros klinikų administracija, kuriame taip pat dalyvavo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, aptarti gydymo įstaigai aktualūs klausimai, medikų algų didėjimas, supažindinta su klinikų strategija. Premjerui pristatytos pagrindinės vystymosi kryptys onkologijos, transplantacijos, medicinos genetikos, kardiologijos srityse.

Premjeras taip pat lankėsi ir Santaros klinikose įrengtoje modernioje hibridinėje operacinėje, kurioje atliekamos pažangios operacijos, gelbstinčios žmonių gyvybes. Tokios modernios operacinės leidžia įvairių specialybių gydytojams dirbti vienoje komandoje, o tai – labai svarbus žingsnis link integracijos tarp  kardiologo bei širdies ir kraujagyslių chirurgo specialybių. Hibridinė operacinė beveik nesiskiria nuo tradicinių, tik joje veikia integruotos skaitmeninės angiografijos sistemos, speciali, tokioms operacinėms taikomus reikalavimus atitinkanti ventiliacijos sistema.

„Sudėtingos operacijos šiuolaikiniais metodais turi būti prieinamos visiems“, - pabrėžė S. Skvernelis.

Vizito metu dėmesys buvo skirtas ir Vaiko raidos centro bei Pediatrijos korpuso statybai.

„Pediatrijos korpuso stacionarinės dalies statyba Vaikų ligoninei yra itin svarbi, apie tai jau diskutuojama daug metų, tačiau realūs darbai prasidėjo tik dabar. Medikų ir tėvelių bendruomenė tikisi, kad jau 2020-2022 m. iškils 16 200 kv. m. modernus pastatas, kur vienu metu galės gydytis iki 140 vaikų. Visiems mažiesiems pacientams bus sudarytos sąlygos ligoninėje būti kartu su savo tėveliais. Turime padaryti viską, kad šie pastatai kuo greičiau iškiltų, o vaikai galėtų gauti geriausią gydymą”, - sakė Vyriausybės vadovas.

Pagal numatytą darbų grafiką šiuo metu vyksta projektavimo darbai, o Vaiko raidos centro bei Pediatrijos korpuso statybų pradžia planuojama 2019 m. rudenį. Planuojama, kad pirmiausia bus užbaigta Vaiko raidos centro statyba, o ilgiau užtruks Pediatrijos korpuso statybos darbai.
Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos teigimu, Vaiko raidos centro ir antrojo Pediatrijos korpuso statybos – labai svarbios ne tik vienos didžiausių mūsų šalies gydymo įstaigų plėtrai, bet ir visos šalies medicinai, nes juk čia pacientai atvyksta iš atokiausių Lietuvos kampelių.

„Tenka tik apgailestauti, kad ankstesnės Vyriausybės ir mano buvę kolegos – sveikatos apsaugos ministrai – nesiryžo šiems pokyčiams. Tai turėjo būti padaryta gerokai anksčiau, ypač kalbant apie daug metų Žvėryne veikusį Vaiko raidos centrą, kurio dauguma pastatų jau buvo avarinės būklės. Visgi svarbiausia, kad situacija kardinaliai pasikeitė, kai suradome lėšų ir ambicingai ėjome tikslo link. Tikiu, kad artimiausiu metu jau bus galima įkasti ir specialią kapsulę, simbolizuojančią šių ilgai lauktų statybų pradžią”, – sakė ministras A. Veryga.