Premjeras: tik susivieniję galime laimėti

Data

2019 04 11

Įvertinimas
0
LRVK_20190411_0003.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pirmininkavo bendram Vyriausybės ir Užsienio lietuvių reikalų koordinavimo komisijos posėdžiui, kuriame aptartas pasirengimas referendumui dėl pilietybės išsaugojimo, taip pat kalbėta apie Pasaulio lietuvių metus.

„Džiaugiuosi, kad po daugelio metų kalbų, nepaisant tam tikrų abejonių ir susvyravimų, tvirtai judame link referendumo dėl pilietybės išsaugojimo. 17 - osios Vyriausybės programoje įrašytas siekis spręsti pilietybės klausimą vykdomas“,- sakė premjeras.

Pasak S.Skvernelio, tai, kad šiame susitikime pakviesti dalyvauti visi Vyriausybės nariai – tvirtas paramos pasaulio lietuviams, Lietuvai, kuri vienodai vertina savo tautiečius Lietuvoje ir pasaulyje ženklas. Norime, kad lietuviai sugrįžtų, kad mūsų ryšiai būtų kuo tvirtesni, kad į NATO, ES ar EBPO šalis išvykstantys ir tų šalių pilietybę įgyjantys lietuviai galėtų likti ir Lietuvos piliečiais.

Vyriausybės vadovas akcentavo, kad informavimo darbai įsibėgėja, tačiau agitacija – tik prasideda.

S.Skvernelis pakvietė Vyriausybės narius ir visus posėdžio dalyvius laikantis įstatymų agituoti, dalyvauti ir pasisakyti. Naujausios apklausos rodo, kad balsuoti ateis apie du trečdaliai balso teisę turinčių piliečių. Iš jų „už“ balsuoti ketina apie 50 procentų, „prieš“ – 25-27 procentai. Kiti – neapsisprendę. Tada, jei pavyks pritraukti kuo daugiau piliečių ateiti balsuoti bei įtikinti neapsisprendusius – referendumo šansai didėja.

Aptariant antrąjį darbotvarkės  klausimą  – dėl Pasaulio lietuvių metų, Ministras Pirmininkas visus  pasveikino su artėjančiu Lietuvių Chartos 70-uoju jubiliejumi. Vyriausybės vadovas pasaulio lietuviams padėkojo už pastangas stiprinant lietuvybę,  kovojant  už okupacijos nepripažinimą, už  aktyvų indėlį užtikrinant sėkmingą šiuolaikinės demokratinės Lietuvos valstybės raidą. Pasaulio lietuvių metai –  gera galimybė priminti ir prisiminti, padėkoti, o iškiliausius – apdovanoti už didelius darbus vardan Lietuvos.