Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: visą šimtmetį Lietuvos diplomatija dirbo nenutrūkstamai

Data

2018 11 08

Įvertinimas
0
LRVK_20181108_0047.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo Lietuvos modernios diplomatijos šimtmečio minėjime. Diplomatinė tarnyba - vienintelė, kuri laisvės ir okupacijos metais dirbo nenutrūkstamai.

Premjeras padėkojo visiems, kurie savo pastangomis prisidėjo prie valstybei ir nepriklausomybei reikšmingų darbų – svarbių derybų, laisvės kovų ir okupacijos nepripažinimo, valstybės atkūrimo, pilnaverčio sugrįžimo į Vakarų ir Europos valstybių ir tautų šeimą.

„Dėkoju tiems, kurie kiekvieną dieną prisideda prie saugios, pažangios, klestinčios, atviros bei tolerantiškos visiems Lietuvos valstybės kūrimo. Ačiū tiems, kurių dažnai nesimato, bet kurie būdami šalia, atlieka ne ką mažiau svarbų darbą, įkvėpdami, padėdami, o neretai ir aukodamiesi. Turiu omenyje antrąsias puses, šeimų narius. Sveikinu įžengus į antrąjį diplomatijos tarnybos šimtmetį ir linkiu ateityje visiems ir kiekvienam čia dirbančiam tokio pat susitelkimo bei visokeriopos sėkmės“,- sake Vyriausybės vadovas. 

Minint diplomatijos šimtmetį, prisiminti patys svarbiausi ir reikšmingiausi pasiekimai. Visų pirma - Lietuvos valstybės atkūrimas ir tarptautinio pripažinimo siekimas 1918-1920 metais, Lietuvos okupacijos nepripažinimo politika ir mūsų diplomatijos išeivijoje veikla.

Įvertinos diplomatų pastangos atkuriant  Lietuvos nepriklausomybę 1990 metais ir įtvirtinant Lietuvą tarptautinėje arenoje, itin reikšminga istorinė 1991 metų sutartis su Rusija dėl tarpvalstybinių santykių pagrindų ir kariuomenės išvedimas iš Lietuvos anksčiau nei iš bet kuriuos kitos valstybės, aneksijos fakto iš Rusijos pusės pripažinimas.

Vienas iš sėkmingiausių modernios Lietuvos diplomatijos pasiekimų - integracija į visas svarbiausias tarptautines ir Vakarų organizacijos bei institucijas.