Premjeras: vizito tikslas – sustiprinti bendradarbiavimo saitus su Japonija

Data

2018 10 09

Įvertinimas
2
_MG_9937.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Japonijos Užsienio reikalų ministru Taro Kono  ir aptarė dvišalių santykių raidą, ekonominio bendradarbiavimo perspektyvas. 
„Japonija yra svarbiausias Lietuvos partneris Azijoje. Džiaugiamės ilgalaikiais draugiškais ir abipusiai patikimais ryšiais. Bendradarbiavimui pagreitį neabejotinai suteikė istorinis Japonijos Ministro Pirmininko Šinzo Abės vizitas Lietuvoje. Mano atvykimo tikslas – sustiprinti Lietuvos ir Japonijos  ekonominio bendradarbiavimo saitus ir tęsti prasmingą politinį dialogą“,- sakė premjeras. 
Vyriausybės vadovas pasidžiaugė, kad institucijos baigia derinti Darbo atostogaujant programą su Japonija, kuri įsigalios 2019 metų sausio 1 dieną.
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo Lietuvos – Japonijos verslo forumo atidaryme ir pristatė jo dalyviams potencialias ekonominio bendradarbiavimo sritis.
„Lietuva pasisako už daugiašaliais susitarimais grįstą tarptautinę laisvą prekybą. Kviečiame Japonijos bendroves pasinaudoti itin palankia investicine aplinka Lietuvoje. Čia jūs rasite lanksčią darbo rinką, taip pat gerai keliomis užsienio kalbomis kalbančius ir aukštos kvalifikacijos specialistus. Noriu pabrėžti, kad kiekvienam investuotojui pasiūlysime išskirtines sąlygas investicijoms Lietuvoje“,- sakė Ministras Pirmininkas S.Skvernelis.
Išskirtos keturios esminės ekonominio bendradarbiavimo sritys: gyvybės mokslų sektorius, lazerių  technologijos, informacinių ryšių technologijų bei žemės ūkio ir maisto pramonės sektoriai. 
Susitikime su Japonijos Užsienio prekybos organizacijos (JETRO) Prezidentu Yasushi Akahoshi premjeras  padėkojo už Lietuvos ir Japonijos verslo forumo organizavimą ir išreiškė įsitikinimą, kad jis suteiks papildomą impulsą  dvišaliams ekonominiams santykiams, suteiks reikšmingų pažinčių bei naujų iniciatyvų.