Premjero ir eurokomisarės susitikimo dėmesio centre - ES konkurencinės bylos

Data

2017 10 10

Įvertinimas
0
IMG_8731.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Europos Komisijos (EK) nare Margrethe Vestager, kuri atsakinga už ES konkurencijos politiką.

Susitikimo metu akcentuota būtinybė užtikrinti sąžiningą konkurenciją bei efektyviai veikiančią Europos Sąjungos vidaus rinką.  Eurokomisarė M. Vestager pristatė EK sprendimą dėl Rengės geležinkelio ruožo.

Premjeras S.Skvernelis pabrėžė, kad Europos Komisijos sprendimas dėl baudos „Lietuvos geležinkeliams“ skyrimo bus nuodugniai išnagrinėtas, nes tai sudėtingas, gilios teisinės ir politinės analizės reikalaujantis klausimas.  

„Mes pasisakome už konstruktyvų dialogą su EK. Ši byla, deja, tenka pripažinti yra mūsų Vyriausybės ir dabartinės „Lietuvos geležinkelių“ vadovybės paveldėta problema. Nedarysime jokių skubotų išvadų ir priimsime sprendimus dėl tolesnių veiksmų tik išsamiai išnagrinėję visas aplinkybes“, - akcentavo  Vyriausybės vadovas S.Skvernelis.  

Premjeras pabrėžė, jog naujoji „Lietuvos  geležinkelių“ administracija vykdo visos kompanijos valdymo pertvarką ir tai bus daroma vadovaujantis ES teisės reikalavimais.  

Susitikimo metu akcentuota, jog visoje ES būtina laikytis sąžiningos konkurencijos principų ir  taip pat juos taikyti vertinant trečiųjų šalių įmonių veiklą Europos Sąjungoje. Pasak premjero, visada privalome ginti sąžiningą konkurenciją, nes tai ypatingai svarbu  tiek verslui, tiek gyventojams. „Gazprom“ antimonopolinėje byloje tikimasi, kad bus skrupulingai įvertinti piktnaudžiavimo monopoline padėtimi atvejai.