Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Prisijunkime prie renginių, skirtų Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai

Data

2019 01 25

Įvertinimas
0
LRVK_20190123_0028 (003).jpg

1945 metų sausio 27 dieną buvo išlaisvinta Aušvico (Osvencimo) koncentracijos stovykla. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2005 metais sausio 27 d.  paskelbė kasmetine Tarptautine Holokausto aukų atminimo diena.
Ši diena labai svarbi mūsų istorinei atminčiai. Ji suteikia galimybę dar kartą apmąstyti kraupius karo metų nusikaltimus, įvertinti klaikų žmogiškumo nuopuolį ir pagerbti žuvusiųjų atminimą. Tarp mūsų dar gyvi Holokaustą išgyvenusieji, jie liudija mums žiaurią istoriją, kurios pamokas privalome išmokti. 
Globaliame  XXI amžius pasaulyje mes turime padaryti viską, kad niekada nepasikartotų panašios tragedijos. Šias tvirtas nuostatas privalome skiepyti ateities kartoms, visiems skleisti žinią, kad tai daugiau niekada neįvyks. 
Ministras Pirmininkas Sauliaus Skvernelis kviečia visus aktyviai dalyvauti Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai skirtuose renginiuose. Būkime kartu su visuomenininkais, politikais, žurnalistais, mokyklomis, įstaigomis ir  organizacijomis iš visos Lietuvos. Junkimės prie socialinės kampanijos, dalinkimės ne tik nuotraukomis, bet ir mintimis – jautriomis istorijomis.