Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pritarta trijų įstaigų sujungimui

Data

2019 06 19

Įvertinimas
2
istaigos.jpg

Trečiadienį posėdyje Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui mažinti jos valdymo srities valstybės įmonių skaičių. Vietoje šiuo metu veikiančių trijų valstybės įmonių – Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro, Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centro „GIS–Centras“ bei Valstybės žemės fondo bus sukurta viena įmonė – Žemės ūkio ir erdvinės informacijos centras. Šioje įmonėje nuo 2020 m. sausio 1 d. būtų koncentruota informacinių technologijų (IT) analitika, IT programavimas ir IT eksploatavimas tų informacinių sistemų ir registrų, kurių tvarkytojos iki šiol buvo trys įmonės.

Dalis likusių funkcijų, nesusijusių su informaciniais ištekliais, bus perduotos biudžetinei įstaigai Nacionalinei žemės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos.

 IT kūrimo ir palaikymo funkcijų sujungimas vienoje įmonėje leis padidinti turimos informacijos ir duomenų valdymo operatyvumą, optimaliau panaudoti turimus žmogiškuosius, materialinius ir infrastruktūros išteklius, operatyviau reaguoti į poreikį keisti, tobulinti ar kurti naujus registrus ar sistemas.

Sujungiant įmones, numatomas valstybės biudžeto lėšų, šiai dienai skiriamų trims skirtingoms įmonėms, efektyvesnis panaudojimas.

Šiuo sprendimu siekiama įgyvendinti Vyriausybės programoje numatytą įsipareigojimą mažinti valstybės įstaigų skaičių, atsisakant perteklinių, dubliuojamų ir neaktualių funkcijų.