Savivaldybės – atsakingi bendro darbo partneriai

Data

2017 02 09

Įvertinimas
0

Šiandien Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su savivaldybių merais. Premjeras pabrėžė, kad visų pirma Vyriausybė ketina stiprinti savivaldybių savarankiškumą, mažinti centralizaciją  ir suteikti joms daugiau įrankių kokybiškai teikti viešąsias paslaugas gyventojams.

„Šalies savivaldybes ši Vyriausybė vertina kaip atsakingus partnerius ir yra pasirengusi tartis įvairiais klausimais, dirbti kartu, kad regionuose mažėtų socialinė atskirtis, būtų pritraukiama daugiau investicijų, kuriama naujų darbo vietų“, – akcentavo Vyriausybės vadovas.

Merai buvo informuoti, jog Vyriausybė numato keisti teisės aktus ir perduoti savivaldybėms teisę plačiau disponuoti valstybine žeme. Tada gerokai sutrumpėtų procedūros ir savivaldybės galėtų pritraukti daugiau privačių investuotojų.  

Taip pat aptarti savivaldybėms aktualūs atsakingo skolinimosi klausimai. Anot premjero, čia būtinos platesnės diskusijos, nes galioja konstitucinis fiskalinis ribojimas.

Bus siekiama patobulinti biudžeto sandaros įstatymą ir savivaldybių pajamų išlyginimo metodiką. Tai turėtų motyvuoti savivaldybes pritraukti kuo daugiau privačių investicijų ir vystyti kryptingą ekonominę regionų plėtrą. 

Premjeras pabrėžė, kad savivaldybės turi aktyviai dalyvauti aukštojo mokslo pertvarkoje, atsižvelgiant į regionų poreikius, siekti pokyčių profesiniame rengime. Tariantis su savivaldybėmis, bus kuriama efektyvi vaiko teisių apsaugos sistema.